Viskas, ką reikia žinoti apie kultivatorius

Kultivatorius – tai žemės ūkio padargas, naudojamas dirvos paviršiui suardyti, ruošiant ją sodinimui. Jis taip pat naudojamas dirvai aeruoti ir piktžolėms šalinti. Yra daug skirtingų kultivatorių tipų ir jie būna įvairių dydžių. Čia rasite viską, ką reikia žinoti apie kultivatorius prieš juos įsigyjant.

Kaip veikia kultivatoriai

Kultivatoriai veikia metaliniais dantimis arba Noragėliais ardydami dirvos paviršių. Tai leidžia geriau drenuoti ir aeruoti dirvą, o tai gali pagerinti augalų augimą. Kultivatoriai gali būti naudojami visų tipų dirvožemiuose, tačiau geriausiai jie veikia priemolio dirvožemiuose, kurie nėra per daug smėlingi ar per daug molingi.

Kada naudoti kultivatorių

Kultivatoriai paprastai naudojami pavasarį, praėjus paskutinėms šalnoms. Taip yra todėl, kad per anksti sezono metu naudojami jie gali pažeisti ką tik pasėtas sėklas ar jaunus augalus. Tačiau kultivatoriai gali būti naudojami ir rudenį, kad išpurentų dirvą prieš žiemą.

Kultivatorių tipai

Rinkoje yra daug skirtingų kultivatorių tipų, o tai, kokį tipą pasirinksite, priklausys nuo jūsų poreikių. Pavyzdžiui, jei turite nedidelį sodą, gali pakakti rankinio kultivatoriaus. Jei turite didesnį plotą, jums gali prireikti traktorinio kultivatoriaus. Štai čia yra keletas dažniausiai naudojamų kultivatorių tipų:

  • Rankinis kultivatorius: Šis kultivatoriaus tipas idealiai tinka mažiems sodams arba vietovėms, kuriose yra mažai vietos. Paprastai jie turi tris arba keturis noragus ir gali būti valdomi viena ranka
  • Prie traktoriaus tvirtinamas kultivatorius: Šio tipo kultivatoriai yra daug didesni nei rankiniai ir puikiai tinka didesniems sodams ar ūkiams. Traktoriniai kultivatoriai tvirtinami prie traktoriaus galinės dalies ir turi 6-8 noragus
  • Rotacinis kultivatorius: Rotacinis kultivatorius – tai traktorinis kultivatorius, kuriame vietoj noragų yra peiliai. Rotaciniai kultivatoriai puikiai tinka dideliems dirvos grumstams suardyti arba siekiant giliau iš kultivuoti dirvą.

Pirkti naują ar dėvėtą?

Kultivatorius galima įsigyti naujus arba naudotus. Jei perkate naudotą kultivatorių, svarbu jį kruopščiai apžiūrėti ir įsitikinti, kad visos dalys yra techniškai tvarkingos. Prieš pirkdami taip pat turėtumėte patikrinti gamintojo garantiją, jei tokia yra.

Renkantis naują kultivatorių, svarbu atsižvelgti ir į savo biudžetą. Nauji kultivatoriai gali būti brangūs, todėl svarbu pasirinkti tokį, kurio kaina neviršija jūsų galimybių. Prieš pirkdami taip pat turėtumėte atsižvelgti į savo ūkio dydį ir dirvožemio tipą.