Pajamų deklaravimas: pareiga ar prievolė?

Kiekvienais metais privalome atlikti tokį pat darbą su pajamomis, kurias gavome, mokesčius, kuriuos sumokėjome, tai yra pildyti deklaraciją, kuri padeda išsiaiškinti, ar viskas buvo apskaičiuota teisingai, o galbūt kai kur sumokėjome daugiau, todėl ta suma turi būti grąžinta. Verta pripažinti, kad tikrai ne visi tą atlieka, nes daugeliui tai yra sudėtinga, o jeigu reikia pildyti ne Lietuvišką deklaraciją, toks darbas gali būti neįveikiamas. Todėl šiame straipsnyje norime papasakoti daugiau, ar pajamų deklaraciją verta pildyti, o galbūt tai yra prievolė.

Kokias naudas gali suteikti deklaracijos pildymas?

Nesvarbu, kokioje šalyje dirbate, bet pajamų deklaravimas yra privalomas kiekvienoje šalyje. Galima teigti, kad tai tikrai nėra prievolė, bet jeigu ją pildysite, tikrai bus galima gauti nemažai naudos ir dažnu atveju, tam tikra suma bus susigrąžinama. O net ir bet kokios susigrąžintos pajamos yra gerai. Todėl net jeigu ir nepavyksta jums tinkamai jos užpildyti ir tai padaryti yra didelė kančia, žinokite, kad galite kreiptis pagalbos, nes jos tikrai yra apstu. Ir naudos pildant šį dokumentą matomos ne viena. Pirmiausia, kaip ir minėjome anksčiau, galite gauti papildomas pajamas, o kai kam ta suma gali būti gana didelė ir ženkli, kad tikrai įmanoma nusipirkti brangesnį daiktą, jeigu dar šiek tiek trūksta iki reikiamos sumos. Pildant deklaraciją galima matyti visus sumokėtus mokesčius, kiek buvo uždirbama ir panašiai, o tai gali būti svarbu tiems, kas skaičiuojasi savo pajamas ir išlaidas.

Kokiose šalyse pajamų deklaravimas yra būtinas?

Mokesčių grąžinimas iš Vokietijos ar kitose šalyse yra įmanomas, jeigu bus pildoma pajamų deklaracija. Tad daugelyje šalių su tuo tikrai teks susidurti. Tad jeigu dirbate kitur, o ne Lietuvoje ir norite tinkamai tvarkyti, stebėti savo gaunamas pajamas, mokamus mokesčius ir kitas išlaidas, kurios gali būti dalinai grąžintos, visada verta pildyti pajamų deklaraciją, nes naudos galima gauti žymiai daugiau.

Kaip teisingai pildyti pajamų deklaracijas?

Jeigu kalbėsime apie skirtingas deklaracijas, tai atsakymo vieno pasakyti negalima, nes priklausomai nuo šalies, jos gali būti pildomos skirtingai. Jeigu sunku tai padaryti, bet mokesčius susigrąžinti norite, visada galima pagalbos kreiptis į tuos specialistus, kurie dirba ties šiais klausimais. Kadangi jie turi skirtingas patirtis, yra susidūrę su skirtingomis situacijomis, todėl kuo puikiausiai gali išspręsti ir pačius sudėtingiausius klausimus, pildant pajamų deklaraciją.