Spausdinti

Bendradarbiavimas su Nigerija

Pastaraisiais metais vis daugiau dėmesio skiriama Afrikai ir diskutuojama apie bendradarbiavimą su Afrikos šalimis.

Lietuva, kaip solidari Europos Sąjungos (ES) narė prisideda prie ES santykių su trečiosiomis šalimis plėtros ir ES migracijos darbotvarkės įgyvendinimo.

Nigerija – daugiausiai gyventojų turinti Afrikos valstybė ir svarbiausia migrantų į ES kilmės šalis Afrikoje, kuriai tenka prisitaikyti prie spartaus populiacijos augimo. Į Lietuvą kasmet atvyksta vis daugiau studentų iš Nigerijos – 2018-2019 m. Lietuvos aukštosiose mokymo įstaigose mokėsi 171 studentas iš Nigerijos. 2018 m. buvo išduotos 45 nacionalinės (ilgalaikio buvimo) Lietuvos vizos asmenims, atvykusiems iš Nigerijos.

Lietuva, siekdama padėti Nigerijai suvaldyti spartaus gyventojų augimo keliamus iššūkius, teikia humanitarinę pagalbą bei finansuoja vystomojo bendradarbiavimo projektą šioje šalyje.

Pagal Lietuvos užsienio reikalų ministerijos paskelbtą projekto koncepciją „Lietuvos parama įgyvendinant migraciją stabdančias priemones migracijos kilmės šalyse Vakarų Afrikoje“ Nigerijoje finansuojamas VšĮ „Afrikos tyrimai ir konsultacijos“ projektas, skirtas keistis žiniomis tarp Lietuvos ir Nigerijos informacinių technologijų sektoriaus specialistų, siekiant pagerinti Nigerijos jaunimo įsidarbinimo galimybes.