Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2019.10.24 / Atnaujinta: 2019.10.24 18:12

VU TSPMI vyko diskusija apie Lietuvos paramos teikimo patirtį

Spalio 23 d. VU TSPMI vyko diskusija „Lietuvos vystomasis bendradarbiavimas: 15 pažangos metų“. Diskusijos metu aptarta Lietuvos patirtis teikiant pagalbą besivystančioms šalims, svarstyta, ar dabartinė Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo politika yra veiksminga ir tinkamai finansuojama, kaip paskatinti aktyvesnį visuomenės ir verslo įsitraukią.

Diskusijoje dalyvavo Seimo nariai, Prezidentūros, Užsienio reikalų ministerijos, Finansų ministerijos, nevyriausybinių organizacijų ir verslo atstovai.

Didelis dėmesys skirtas dvišalės paramos didinimui. Lietuvos daugiašalė parama vystymuisi yra gana solidi, tačiau dvišalė parama tesudaro 18 proc. ir tai yra vienas žemiausių rodiklių Europos Sąjungoje. Palyginimui Estijoje šis rodiklis siekia net 48 proc. 

Užsienio reikalų ministerijos atstovė Rasa Kairienė atkreipė dėmesį, jog „būtent dvišalė paramos forma labiausiai prisideda prie dvišalių politinių ir ekonominių ryšių stiprinimo, įskaitant geresnes naujų rinkų atvėrimo galimybes Lietuvos verslui“.

Taip pat paminėta, jog įgyvendindama vystomojo bendradarbiavimo politiką, Lietuva galėtų geriau išnaudoti savo patirtį institucinių gebėjimų ir technologijų srityse, kuri labai naudinga besivystančioms ne tik Rytų partnerystės, tačiau taip pat Afrikos ir Azijos regionų šalims.