Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2016.12.05 / Atnaujinta: 2016.12.05 15:57

Visuomenės veikėjai kviečia asmeniškai prisidėti prie globalių pokyčių

Gruodžio 2 d. (penktadienį) Nacionalinė nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijų platforma (NNVBO Platforma) pradėjo socialinių medijų kampaniją #UžDarną, kuriose kiekvieną penktadienį politikai, visuomenininkai, bendruomenių veikėjai, verslininkai, išradingi piliečiai dalinsis savo patirtimi, kaip asmeniškai daro įtaką globaliems pokyčiams ir įgyvendina Darnaus vystymosi tikslus (#DVTikslai).

Pasaulyje tebealkstant 795 milijonams žmonių ir šiam skaičiui vis dar augant, norint pasiekti DVTikslus ir užtikrinti visų apsirūpinimą maistu bei geresnę mitybą, maisto gamyba ir vartojimas privalo būti darnesni. Vienas iš būdų- skatinti gyvūninės kilmės maistą pakeisti augalinio maisto alternatyvomis. 

“Nevalgau mėsos ne tik todėl, kad gerbiu gyvūnus ir matau juos ne kaip „maistą“, o kaip lygiateisius šios planetos gyventojus. Tačiau ir todėl, kad nepalaikau mėsos gamybos industrijos, kuri milžinišku greičiu ir protu sunkiai suvokiamu mastu eikvoja Žemės resursus.”- sako Ugnė Grigaitė, NNVBO Platformos valdybos narė, pirmoji kampanijos dalyvė, besidalinanti savo istorija.

Tikimės, jog kiekvieną penktadienį NNVBO Platformos Facebook paskyroje skelbiamos foto istorijos įkvėps aktyvius piliečius dalyvauti įgyvendinant DVTikslus. Kviečiame prie kampanijos prisijungti ir Jus – dalintis žinutėmis Facebook paskyrose bei pasakoti savo istorijas.

DVTikslai ir Jungtinių Tautų Darbotvarkės iki 2030 uždaviniai – tai reikšmingas, mūsų gyvenimui įtaką darantis veiklų planas, kaip per artimiausius penkiolika metų kurti darnius miestus ir bendruomenes, užtikrinti kokybišką išsilavinimą bei prieinamą sveikatos gerinimą, ekonominį augimą sieti su deramu darbu bei atsakingu vartojimu/gamyba ir aplinkosauga, panaikinti nelygybes ir skurdą. Tai nedalomi ir integralūs tikslai bei uždaviniai, kuriam pritaria visų 193 Jungtinėms Tautoms priklausančių valstybių vadovai. DVTikslams įgyvendinti būtinas vyriausybių, tarptautinių organizacijų,  pasaulio lyderių ir kiekvieno planetos gyventojo bendradarbiavimas.

Kampanija yra dalis projekto „Pasaulis po 1 stogu“, finansuojamo Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis.