Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2016.09.08 / Atnaujinta: 2016.09.08 16:47

Viceministras M.Bekešius pabrėžė dialogo su pilietine visuomene stiprinimo svarbą įgyvendinant vystomojo bendradarbiavimo veiklas

Rugsėjo 8 d. Užsienio reikalų viceministras Mantvydas Bekešius konferencijoje, skirtoje paminėti 25 metų Maltos ordino pagalbos tarnybos darbo Lietuvoje sukaktį, pristatė Lietuvos pastangas įgyvendinant vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos veiklas, pabrėždamas, kad Lietuvos suteikta humanitarinė pagalba išaugo daugiau nei dvigubai 2016 metus lyginant su 2014 metais.

„Per pirmąjį Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo dešimtmetį apie 60 procentų Lietuvos dvišalių vystomojo bendradarbiavimo projektų įgyvendino Lietuvos ir šalių partnerių nevyriausybinės organizacijos – tai geras rezultatas. Tačiau Lietuvos Užsienio reikalų ministerija, kaip Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo koordinatorė, yra pasirengusi ir toliau stiprinti dialogą su pilietine visuomene siekiant vystomojo bendradarbiavimo tikslų įgyvendinimo. Tuo pačiu tikimės, kad ir pačios nevyriausybinės organizacijos rūpinsis savo gebėjimų ir veiklos efektyvumo didinimu, taps aktyvesnėmis ir patikimesnėmis partnerėmis“, - sakė viceministras.

M.Bekešius dalyvaudamas diskusijoje „Vystomasis bendradarbiavimas ir humanitarinė pagalba“ kartu su Airijos ambasadoriumi J. E. David Noonan, Nacionaline nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijų platformos vykdančiąja direktore R. Avulyte-Jelage ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus generaline sekretore Gintare Guzevičiūte dalinosi patirtimi kaip labiau įtraukti nevyriausybines organizacijas į vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos teikimo veiklas.

Konferencijos tikslas - atkreipti dėmesį į nevyriausybinio ir valstybinių sektorių bendradarbiavimą, siekiant parodyti, kad glaudesni ryšiai bei abipusis supratimas leidžia pasiekti dar kokybiškesnių rezultatų.