Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2018.05.04 / Atnaujinta: 2018.05.04 12:05

Viceministras Darius Skusevičius dalyvavo Europos Humanitarinio Universiteto naujojo pastato atidaryme

Užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius gegužės 3 dieną Vilniuje dalyvavo naujų Europos Humanitarinio Universiteto patalpų (toliau – EHU) atidarymo renginyje. Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimu buvusio Augustinų vienuolyno patalpos restauruotos, pritaikytos studijų veiklai ir perduotos panaudai EHU.

Sveikinimo žodyje D. Skusevičius pabrėžė šio universiteto reikšmę stiprinant Baltarusijos pilietinę visuomenę bei akademinės laisvės principus. Jis kartu pažymėjo EHU indėlį skatinant tarpkultūrinį dialogą.

„Akivaizdu, kad Universitetas skatina įvairiapusišką dialogą ir prisideda prie ryšių tarp Baltarusijos bei Europos Sąjungos stiprinimo, kartu vis labiau tapdamas tarptautiniu politiškai nevaržomo švietimo centru“, – sakė viceministras, taip pat pažymėjęs, jog Lietuva  buvo ir yra ilgalaikė bei patikima universiteto rėmėja. Tą demonstruoja buvusio Augustinų vienuolyno patalpų suteikimas.

EHU buvo įkurtas 1992 metais ir Minske veikė dvylika metų kaip vienintelis privatus humanitarinio profilio universitetas Baltarusijoje, nuo 2005 metų funkcionuojantis priverstinėje emigracijoje Lietuvoje. Pagrindiniai Universiteto rėmėjai yra Lietuva, Europos Komisija ir Švedijos Tarptautinio vystomojo bendradarbiavimo agentūra.

Nuotraukos Kilimas Arts