Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2019.06.10 / Atnaujinta: 2019.09.26 10:51

Verslumo ir savarankiško aktyvumo skatinimas iš Krymo ir Rytų Ukrainos priverstinai persikėlusioms moterims

2019 m. birželio 3-6 dienomis Jaremčės mieste (Ivano - Frankivsko apskritis, Ukraina) vyko 4 dienų verslumo ir savarankiško užimtumo mokymai Nuo freelance‘o iki verslo: kaip sukurti įdomią pasiūlą turizmui“.

Renginys organizuojamas vykdant Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis finansuojamą projektą Ukrainoje „Verslūs ir veiklūs nariai skatina naujų socialinių ir ekonominių santykių kūrimą bendruomenėse“. Projekto tikslai - tarpkultūrinės kompetencijos didinimas bendruomenėse, įtraukiant Ukrainos viduje priverstinai persikėlusius asmenis į bendrą kūrybinę veiklą kartu su vietos bendruomene, taip pat verslumo, savarankiško užimtumo ir socialinio aktyvumo skatinimas moterims, ypatingą dėmesį skiriant Krymo totorių bendruomenėms. Projekto vykdytojas – Ukrainos  VšĮ „Rytų Europos bendradarbiavimas“, partneris -visuomeninė organizacija „Centras “Moterų Perspektyvos“ (Lvovas).

Mokymuose dalyvavo 40 dalyvių – priverstinai iš Krymo ir Rytų Ukrainos persikėlusių moterų iš 12 Ukrainos regionų. Mokymų rezultatas - suteiktos specialios žinios ir praktiniai įgūdžiai apie nuosavo verslo steigimą ir plėtojimą, kuriant pasiūlą vidaus turizmo rinkai. Vilniaus universiteto kultūrinio turizmo dalyko dėstytoja ir gide dirbanti  Danuta Bernatovyč įvertino mokymų dalyvių sukurtus projektus, pateikė rekomendacijas ir patarimus kaip toliau vystyti  sukurtus turizmo produktus. Mokymų programą papildė tematiniai grupiniai užsiėmimai su psichologe Marta Čumalo.

Kaip teigia VšĮ „Rytų Europos bendradarbiavimas“ direktorė Beatričė Beliavciv, „šiandien Ukrainoje yra palanki dirva vidaus turizmo verslui, kuris dar neperpildytas turizmo produktais ir tokio pobūdžio mokymai kasmet sulaukia vis didesnio tikslinės auditorijos dėmesio“.

Daugiau informacijos apie projektą adresu: https://www.facebook.com/eeclt/