Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2018.10.11 / Atnaujinta: 2018.10.12 10:19

Valstybės sienos apsaugos tarnyba sėkmingai įgyvendino Dvynių projektą Ukrainoje

         Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) baigė įgyvendinti savo pirmąjį Dvynių projektą valstybės sienos apsaugos srityje Ukrainoje.

            Projekto tikslas – pagerinti Ukrainos valstybės sienos apsaugos tarnybos (UVSAT) veiklą  sukuriant integruotą sienų valdymo sistemą dokumentų tikrinimo ir vogtų transporto priemonių nustatymo srityje, ją suderinant su ES standartais, modeliais ir geriausia ES valstybių praktika.

         Lietuvos Valstybės sienos apsaugos tarnyba partneriams Ukrainoje padėjo parengti „Dokumentų tikrinimo ir tyrimo  vystymosi koncepciją“ ir jos įgyvendinimo veiksmų planą, surengė mokymus. Sukurta trijų lygių dokumentų patikros ir tyrimų sistema, kuri padės UVSAT efektyviau nustatyti dokumentų klastotes ir keistis  informacija. 297 UVSAT pareigūnai Lvovo, Odesos, Charkovo bei Černigovo regioniniuose direktoratuose gilino žinias apie kelionės dokumentų saugumo požymius ir klastotų dokumentų nustatymą. Taip pat buvo parengti 11 mokymų vadovų mokymams vykdyti ateityje. Mokymai bei kitos projekto veiklos, skirtos partnerių Ukrainoje gebėjimų stiprinimui, jau davė pirmųjų rezultatų – auga klastotų dokumentų nustatymo atvejų skaičius.

         Baigiamojoje projekto konferencijoje, vykusioje spalio 5 d. Kijeve, VSAT vadas Renatas Požėla padovanojo UVSAT kelionės dokumentų duomenų bazę su metine prenumerata. VSAT vado teigimu, „ši dovana leis pasieniečiams greitai ir kokybiškai tikrinti kelionės dokumentus, nustatyti jų klastotes“.  

        Projektas „Parama Ukrainos valstybės sienos apsaugos tarnybai plėtoti integruoto sienų valdymo metodo taikymą kelionės dokumentų patikroje ir identifikuojant vogtas motorines transporto priemones“ buvo vykdomas nuo 2016 m. rugsėjo mėn. iki 2018 m. rugsėjo mėn. Projekto biudžetas – 1,3 mln. EUR. Projektą įgyvendino Vokietijos Federalinė Policija kartu su jaunesniaisiais partneriais - Lenkijos ir Lietuvos valstybės sienos apsaugos tarnybomis.