Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2017.04.28 / Atnaujinta: 2017.05.25 11:42

Vakarų Ukrainos studentai dalyvavo Euroatlantiniame jaunimo saugumo forume

Ukrainos mieste Ivano Frankivske Lietuvos ambasada Ukrainoje balandžio 26–28 dienomis surengė penktąjį Euroatlantinį jaunimo saugumo forumą. Ivano Frankivsko Vasylio Stefanyko Priekarpatės nacionaliniame universitete vykusiame renginyje dalyvavo beveik 60 studentų iš devynių skirtingų Ukrainos Ternopilio, Ivano Frankivsko, Užkarpatės ir Černivcų regionų universitetų.

„Jau trečius metus ambasados organizuojamas Euroatlantinis jaunimo saugumo forumas pirmąkart atkeliavo ir į Vakarų Ukrainą. Vykdydami NATO kontaktinės ambasados Ukrainoje funkcijas stengiamės suteikti galimybę studentams iš Ukrainos regionų geriau suprasti saugumo politikos aktualijas ir iššūkius, kritiškai pažvelgti į pakitusią Ukrainos ir tarptautinę realybę“, – sveikindamas dalyvius sakė Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis.

Pirmąją dieną studentai su ekspertais ir analitikais iš Lietuvos, Ukrainos, Norvegijos ir NATO diskutavo apie saugumo politiką, hibridinį karą Ukrainoje, NATO ir Ukrainos bendradarbiavimą. Su studentais bendravo buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Petras Vaitiekūnas, buvęs Ukrainos užsienio reikalų ministras Volodymyras Ohryzko, NATO atstovybės Ukrainoje vadovas Alexanderis Vinnikovas, Norvegijos karinių jūrų pajėgų komodoras Hansas Helsethas. Antrąją dieną studentai patys tapo NATO šalių ambasadoriais ir simuliacijos metu turėjo galimybę priimti sprendimus Šiaurės Atlanto Taryboje bei NATO ir Ukrainos komisijoje.

Tai – jau penktasis Lietuvos Respublikos ambasados Ukrainoje, nuo 2015 metų vykdančios NATO kontaktinės atstovybės funkcijas, surengtas Euroatlantinis jaunimo saugumo forumas. Tokie renginiai jau įvyko Odesoje, Charkove, Dnipre, Vinicoje, taip pat trumpesnis, vienos dienos renginys buvo organizuotas Mariupolyje.

Forumas surengtas bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija, NATO atstovybe Ukrainoje ir Lietuvos garbės konsulais Ivano Frankivske ir Užgorode.