Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2019.10.01 / Atnaujinta: 2019.10.01 18:26

Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas dalyvavo Europos humanitarinio universiteto mokslo metų pradžios ceremonijoje

Spalio 1 d. Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas dalyvavo Europos Humanitarinio Universiteto (EHU) mokslo metų pradžios ceremonijoje.  

Tardamas sveikinimo žodį viceministras N. Germanas pabrėžė šio išskirtinio paramos demokratijai projekto, svarbą šiandienos kontekste.  Viceministras užtikrino, kad Lietuva tęs savo visokeriopą palaikymą šiai tarptautinių donorų lėšomis finansuojamai aukštajai mokyklai.  „Neabejotina, kad EHU kaip baltarusiškas universitetas Vilniuje, turi tęsti savo svarbią misiją, kas pasitarnaus ryšių su Baltarusija stiprinimui. Reikia tikėtis, kad kaip ir anksčiau, dauguma EHU studentų, baigusių studijas, sugrįš į Baltarusiją ir pasidalins savo įgyta patirtimi su kitais universitetais, pilietinės visuomenės organizacijomis, plėtodami verslą ir netgi dirbdami kaimyninės šalies viešajame sektoriuje.“ – teigė viceministras N. Germanas.

Europos humanitarinis universitetas, įkurtas 1992 m. Minske, 2004 m. vasarą EHU buvo priverstas nutraukti savo veiklą Baltarusijoje. 2005 m. Lietuvos Vyriausybės, Europos Komisijos, Šiaurės Ministrų Tarybos, JAV, daugelio ES šalio,  kitų valstybių vyriausybių, visuomeninių fondų ir organizacijų paramos dėka EHU veikla buvo atnaujinta perkėlus jį į Vilnių. 2006 m. EHU suteikta teisė vykdyti studijų veiklą, o 2019 m. Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimu EHU suteiktas egzilyje veikiančios aukštosios mokyklos statusas.  Nuo perkėlimo į Vilnių EHU baigė 2457 studentai. Naujuosius mokslo metus šiemet pradės 200 studentų, priimtų į bakalauro bei magistro studijas.