Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2018.01.25 / Atnaujinta: 2018.04.03 10:58

Užsienio reikalų ministras susitiko su Amerikos menų ir mokslų akademijos prezidentu

Sausio 25 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius priėmė Lietuvoje besilankantį Amerikos menų ir mokslų akademijos prezidentą, buvusį McArthur fondo prezidentą Dr. Jonathan Fanton. Susitikimo metu su šiuo vienu žymiausių pasaulio aukštojo mokslo ekspertų buvo aptarta JAV nevyriausybinių organizacijų ir fondų parama švietimui ir pilietinės visuomenės Rytui Europos šalyse stiprinimui. Susitikime taip pat buvo diskutuota apie grėsmes, kylančias akademinei ir žodžio laisvei bei aukštųjų mokyklų autonomiškumui kai kuriose post-sovietinėse šalyse.

Ypatingas dėmesys buvo skirtas sklandžiam Europos humanitarinio universiteto (EHU) funkcionavimui. Ministras padėkojo svečiui už jo paramą EHU veiklai nuo šios aukštosios mokyklos persikėlimo į Vilnių 2005 m. ir akcentavo Universiteto reikšmę suteikiant aukštos kokybės vakarietišką išsilavinimą Baltarusijos jaunimui, tuo būdu prisidedant prie Baltarusijos pilietinės visuomenės stiprinimo. „Dėsime visas pastangas, kad EHU galėtų ir toliau sėkmingai funkcionuoti Vilniuje kaip savarankiškas baltarusiškas universitetas tremtyje“, – sakė L. Linkevičius.

Amerikos menų ir mokslų akademija yra viena seniausių ir autoritetingiausių JAV nevyriausybinių institucijų, veikianti nuo 1780 m.