Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2016.09.14 / Atnaujinta: 2016.09.19 09:15

Užsienio reikalų ministerijoje atidaryta kunigaikščių Višnioveckių portretų paroda

Lietuvos užsienio reikalų ministerijoje rugsėjo 14 dieną atidaryta paroda „Višnioveckiai – užmirštoji karališkoji giminė“. Parodoje pristatomi vystomojo bendradarbiavimo projekto „Ukraina, Baltarusija, Lietuva: tradicijos atmintis ir paveldo lobynas“ metu parengti kunigaikščių Višnioveckių portretai.

Į parodos atidarymą susirinkusius svečius pasveikino užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir šių metų įtakingiausiu Lietuvos visuomenininku išrinktas profesorius Alfredas Bumblauskas.

„Bendri Lietuvos, Baltarusijos ir Ukrainos istorikų tyrimai, knygos ir šiandien jums pristatomi  kunigaikščių portretai padeda atskleisti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės pagrindu susiformavusį europinį šio didelio regiono identitetą. Džiaugiuosi, kad taip prisidedame prie Lietuvos ir kaimyninių šalių visuomenės, ypač jaunimo, švietimo“, – sakė L. Linkevičius.

Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo departamentas šią parodą rengia kartu su viešąja įstaiga „Istorinės atminties akademija“, taip įprasmindami dešimties metų bendradarbiavimo sukaktį. Per pastarąjį 10-metį bendradarbiaujant Lietuvos, Ukrainos ir Baltarusijos mokslininkams išleistos 6 istorinės knygos ukrainiečių kalba susilaukė itin didelio dėmesio Ukrainos visuomenėje, buvo teigiamai įvertintos istorijos specialistų ir ne vieną kartą tapo Ukrainos metų knygos laimėtojomis.

Numatoma, kad šių metų pabaigoje bendri kunigaikščių Višnioveckių paveldo tyrimai ir iliustracijos suguls į dar vieną LDK istoriją atskleidžiančią knygą, o parodoje eksponuojami kunigaikščių portretai bus perduoti Ukrainos miesto Višniovo muziejui bei taps nuolatine jo ekspozicija.

Parodą Užsienio reikalų ministerijoje galima aplankyti iki 2016 m. spalio 6 d. Būtina išankstinė registracija (el. paštu Dalia.Justinaviciute@urm.lt arba telefonu 8 706 52345).

Daugiau informacijos apie parodą galima rasti RU.DELFI publikuotame straipsnyje.