Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2018.11.26 / Atnaujinta: 2019.03.22 13:08

Užbaigtas tvaraus miškų valdymo Dvynių projektas Sakartvele

2018 m. lapkričio 22 d. Tbilisyje surengta ES Dvynių projekto „Tvaraus miškų valdymo stiprinimas Gruzijoje“ baigiamoji konferencija, kurią atidarė Lietuvos Respublikos aplinkos ministras Kęstutis Navickas kartu su savo kolega Sakartvelo aplinkos apsaugos ir žemės ūkio ministru Levan Davitashvili ir kitais garbingais svečiais.

Savo kalboje ministras pažymėjo šio pirmojo aplinkosaugos srityje Lietuvos vadovaujamo Dvynių projekto svarbą siekiant darnaus miškų ūkio mums draugiškame Sakartvele, perteikiant lietuvių profesionalią ekspertinę patirtį bei plėtojant bendradarbiavimą.

Konferenciją sveikinę trys ambasadoriai, Sakartvelo Parlamento Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas, ES delegacijos Sakartvele vadovas ir kiti aukšti pareigūnai pabrėžė, kad miškų politikos klausimai ypač aktualūs šiandieninėje darbotvarkėje.

Renginio metu pagrindiniai projekto ekspertai iš Lietuvos, Vengrijos ir Slovakijos pristatė 18 mėnesių bendro darbo su kolegomis iš Sakartvelo rezultatus, apimančius visus svarbiausius miškų politikos aspektus.

Bene aktualiausia projekto rekomendacija – kuo greičiau priimti ir pradėti įgyvendinti naujos redakcijos Miškų įstatymo projektą, prie kurio parengimo daug prisidėjo ir šio projekto ekspertai. Tai būtų solidus pagrindas ir gera pradžia kelyje darnaus miškų ūkio link.

Ne ką mažiau svarbūs ir pokyčiai institucinėje miškų sektoriaus sąrangoje. Projekto ekspertai parengė gerąja ES praktika paremtą, bet Sakartvelo specifikai pritaikytą miškų ūkio įmonės koncepciją, pateikė aiškias ir konkrečias rekomendacijas, kaip sustiprinti valstybinę miškų kontrolę vykdančią instituciją – Sakartvelo aplinkos apsaugos departamentą, taip pat parengė visiškai naują ilgalaikių nuolatinių mokymų ir kvalifikacijos kėlimo miškų ūkio sektoriaus institucijose koncepciją, pasiūlė naują papildomą nacionalinio finansavimo mechanizmą geresniam aplinkosaugos ir miškų ūkio valdymui užtikrinti.

Suprantama, kad realūs pokyčiai Sakartvelo miškų sektoriuje pasijaus tik tuomet, kai visos rekomendacijos bus įgyvendintos, nes tik kompleksiškas visų šių priemonių įgyvendinimas užtikrintų darnaus miškų ūkio principais pagrįsto miškų sektoriaus sukūrimą. Būtent tai ir buvo pagrindinis palinkėjimas Sakartvelo miškų ateičiai iš daugumos konferencijoje aktyviai dalyvavusiųjų lūpų.

Projektas „Tvaraus miškų valdymo stiprinimas Gruzijoje“ buvo vykdomas nuo 2017 m. birželio mėn. iki 2018 m. lapkričio mėn. Projektą įgyvendino Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija, Valstybinė miškų tarnyba, kartu su jaunesniaisiais partneriais Vengrijos žemės ūkio ministerija. Projekto metu įvykdyta daugiau nei 120 ekspertų misijų, 6 mokomieji vizitai į Lietuvą ir Vengriją, taip pat suorganizuota daugybė seminarų ir diskusijų.