Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2018.05.25 / Atnaujinta: 2018.06.14 13:43

URM ir CPVA darbuotojai susipažino su Ispanijos vystomuoju bendradarbiavimu

Gegužės 21-22 d. LR užsienio reikalų ministerijos (toliau – URM) ir Centrinės projektų valdymo agentūros (toliau – CPVA) atstovai lankėsi Madride su pažintiniu vizitu,  kurio tikslas buvo susipažinti su Ispanijos vystomojo bendradarbiavimo politika, ją įgyvendinančiomis agentūromis, pasikeisti įžvalgomis apie Europos Sąjungos vystomąjį bendradarbiavimą,  ES  Dvynių instrumento perspektyvas, pasidalinti patirtimi apie dalyvavimą tarptautiniuose vystomojo bendradarbiavimo konkursuose, aptarti bendradarbiavimo galimybes. Vizito metu Lietuvos atstovai susitiko su Ispanijos užsienio reikalų ir  bendradarbiavimo ministerijos, Ispanijos tarptautinio bendradarbiavimo agentūros „Tarptautinis ir Ibero-Amerikos administravimo ir viešosios politikos fondas“ (toliau - FIIAPP) ir Ispanijos tarptautinio vystomojo bendradarbiavimo agentūros (toliau – AECID) atstovais.

Susitikimuose Lietuvos atstovams buvo pristatytas Ispanijos vystomojo bendradarbiavimo politikos planavimas, koordinavimas, gairės bei sektoriniai ir geografiniai prioritetai, jų įgyvendinimo mechanizmai bei instrumentai. Itin didelį dėmesį Ispanija tradiciškai skiria bendradarbiavimui  su Lotynų Amerikos šalimis, tačiau taip pat  vykdo programas  Afrikoje, dirba keliose Artimųjų Rytų ir  Azijos šalyse.   AECID ir  FIIAPP  aktyviai dalyvauja ES finansuojamose programose pagal delegavimo sutartis . Abi šios agentūros yra aktyvios Europos Sąjungos vystomojo bendradarbiavimo praktikų tinklo (angl. Practitioners' Network for European Development Cooperation), į kurį  stojimo prašymą yra pateikusi ir CPVA, narės. Susitikimuose aptarti ES Dvynių programos įgyvendinimo ir koordinavimo mechanizmai Ispanijoje ir Lietuvoje, kalbėta apie šios programos geografinę plėtrą. Diskutuojant apie galimybę Lietuvai įsijungti  į ES vystomojo bendradarbiavimo programų ir projektų įgyvendinimą, ispanų kolegos pristatė savo dalyvavimą  ES programoje Lotynų Amerikai EurosociAL.

Šis vizitas - tai pirmasis iš kelių planuojamų vizitų, įgyvendinant Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis finansuojamą projektą „Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo politikos įgyvendinimo gerinimas bei Lietuvos viešojo valdymo institucijų ir jų darbuotojų gebėjimų stiprinimas“.