Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2020.01.16 / Atnaujinta: 2020.01.16 18:21

URM ir CPVA darbuotojai dalyvavo strateginių dokumentų rengimo mokymuose

Š. m.  sausio 15-16 dienomis Užsienio reikalų ministerijos ir VšĮ Centrinės projektų valdymo agentūros darbuotojai dalyvavo strateginių dokumentų rengimo mokymuose, kuriuos vedė ekspertai iš Švedijos, turintys daugiametę darbo Švedijos tarptautinio vystomojo bendradarbiavimo agentūroje SIDA patirtį.

Mokymų metu buvo apžvelgtas vystomojo bendradarbiavimo strategijų (skirtų konkrečiomis šalims, regionams ar temoms) rengimo ir įgyvendinimo procesas, pristatyti praktiniai pavyzdžiai bei Lietuvai aktualių strategijų modeliai.

Mokymų dalyviai turėjo galimybę išsamiau susipažinti su strategijų nauda planuojant vystomojo bendradarbiavimo veiklas, jų taikymu praktikoje, taip pat svarbiausių šiame procese dalyvaujančių institucijų indėliu bei atsakomybe. Didelis dėmesys buvo skiriamas praktiniams strategijų rengimo aspektams – grupinių užsiėmimų metu dalyviai kūrė strategijas, skirtas Ukrainai ir Maliui.

Mokymai surengti įgyvendinant iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamą projektą „Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo politikos įgyvendinimo gerinimas bei Lietuvos viešojo valdymo institucijų ir jų darbuotojų gebėjimų stiprinimas“, kurį vykdo Užsienio reikalų ministerija kartu su VšĮ Centrine projektų valdymo agentūra.