Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2018.09.06 / Atnaujinta: 2019.03.22 13:04

Tęsiasi Panevėžio ir Moldovos bei Sakartvelo rajonų partnerystė

Šią savaitę Moldovos Jalovenio rajono ir Sakartvelo Achmetos rajono savivaldybių delegacijos į Panevėžio rajoną atvyko dalyvauti baigiamajame projekto „Panevėžio rajono savivaldybės patirties perdavimas sėkmingam Moldovos ir Gruzijos regionų vystymuisi“ etape.

Padeda partneriams eiti į priekį 

Rugsėjo 4-ąją Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis priėmė Moldovos Respublikos Nepaprastąjį ir Įgaliotąjį ambasadorių Lietuvos Respublikoje Serghei Mihov, Sakartvelo ambasados vyriausiąjį patarėją Giorgi Tchelidze bei rajone viešinčių Moldovos ir Sakartvelo delegacijų vadovus.

Meras P. Žagunis, pasveikinęs svečius, pristatė Panevėžio rajoną kaip žemdirbystės kraštą, apžvelgė svarbiausius ekonominius, socialinius, kultūrinius, švietimo srities aspektus. Rajono vadovas pažymėjo, kad su Moldova 2009-aisiais, o su Sakartvelu 2011-aisiais metais prasidėjęs bendradarbiavimas naudingas visoms trims šalims. „Lankydamiesi vieni pas kitus, ieškodami sąlyčio taškų įvairiose veiklos srityse, keičiamės patirtimi, žiniomis, atskleidžiame savo potencialą siekdami bendrų tikslų“,– sakė meras.

Ambasadorius S. Mihov pažymėjo, kad ryšiai su Lietuva bei Panevėžio rajono savivaldybės patirtis europinės integracijos kryptimi žengiančiai Moldovai labai svarbūs, nes padeda įvertinti galimybes ir nusistatyti prioritetus. „Užsimezgusi partnerystė mums atveria didesnes galimybes ir padeda eiti į priekį“, – kalbėjo ambasadorius. S. Mihov akcentavo, kad itin svarbu gilinti bendražmogiškuosius santykius ir kontaktus tiek savivaldos, tiek regionų, tiek šalių lygmenyje. Tai įgalina planuoti konkrečius veiksmus, įgyvendinti perspektyvius projektus.

Trūksta patirties

Moldovos Jelovenio rajono savivaldybės delegacijos vadovas, buvęs Žemės ūkio ministras, Ion Sula sakė bendradarbiavimo vizitų metu kuriantis planus, kaip plėtoti ekonominius prekybinius santykius su Lietuva. Jis pasidžiaugė, kad Moldovai pasirašius laisvos prekybos sutartį su ES, eksportas į ES šalis dabar sudaro 28 proc.

Sakartvelo Achmetos rajono savivaldybės vadovas David Bagauri akcentavo, kad jų žemdirbiškam kraštui itin vertinga Panevėžio rajono savivaldybės patirtis. „Norėdami pasiekti tokį lygmenį, kokį pasiekėte jūs, turėsime nueiti kelią, kurį nuėjote jūs. Mums trūksta jūsų patirties, todėl partnerystė ir dalijimasis mums labai svarbus“, – kalbėjo D. Bagauri.

Besiplečiančio bendradarbiavimo svarbą akcentavo ir Sakartvelo ambasados vyriausiasis patarėjas G. Tchelidze.

Supažindino su ES teikiamomis galimybėmis

Panevėžio rajono savivaldybės įgyvendinamas projektas „Panevėžio rajono savivaldybės patirties perdavimas sėkmingam Moldovos ir Gruzijos regionų vystymuisi“ pradėtas vykdyti šiemet pavasarį.

Per tą laiką Moldovoje ir Sakartvele pristatyta geroji Lietuvos ir Panevėžio rajono patirtis, projekto partneriai supažindinti su ES teikiamomis galimybės žemės ūkiui ir smulkiajam verslui.

Moldovos Jalovenio rajono savivaldybėje gegužės mėnesį pravesti mokymai vaisių ir daržovių augintojams, perdirbėjams, bitininkams. Profesionalias žinias ir konsultacijas apie Lietuvos ir ES žemės ūkį, konkurencingumą ir įėjimą į naujas rinkas Moldovos ūkininkams ir žemės ūkio įmonėms teikė projekto ekspertė A. Miceikienė. Dalyviai apmokyti kurti verslo planus. Birželio mėn. analogiškos veiklos vykdytos Sakartvelo Achmetos rajono savivaldybėje.

Projektas finansuojamas Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis. Tai jau ketvirtasis Panevėžio rajono savivaldybės įgyvendinamas projektas pagal Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programą.

Daugiau informacijos apie projektą: https://www.panrs.lt/go.php/lit/Ivertinti-trisales-partnerystes-atveriami-nauji-keliai