Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2019.10.09 / Atnaujinta: 2019.10.23 16:49

Startuoja dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“

Spalio 10 d. startuoja tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis "Nepatogus kinas". Festivalio metu Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose pristatoma turtinga dokumentinių filmų programa, rengiami susitikimai su kino kūrėjais, organizuojamos diskusijos su filmų herojais, žmogaus teisių aktyvistais ir ekspertais.

„Nepatogus kinas“ šiemet daug dėmesio skirs Rytų Partnerystės šalims – į festivalį iš šių valstybių atkeliauja ne tik filmai, bet ir svečiai bei konkursinės programos žiuri nariai. Į Lietuvą atvykstantis režisierius Karolas Starnawskis filme „Imperijos šešėlyje“ kalbina Aleksejų iš Kalnų Karabacho, Timūrą iš Ukrainos ir lietuvių kilmės Aleksandrą iš Gruzijos, gyvenančius nesibaigiančio karo sąlygomis.

Festivalyje taip pat šiemet pirmą kartą bus pristatyta virtualiosios realybės patirtis „Namai po karo“, leisianti žiūrovams pajusti, ką reiškia po ginkluoto konflikto sugrįžti į namus Sirijoje, kuriuose vis dar paslėptos minos ir kiti sprogmenys.

Kino seansai vyks 12-oje šalies miestų: spalio 10– 20 d. Vilniuje; spalio 11– 20 d. Kaune; spalio 23– 27 d. Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Ukmergėje; lapkričio 12–17 d. Utenoje, Anykščiuose, Marijampolėje, Rokiškyje, Tauragėje, Biržuose.

Užsienio reikalų ministerija yra viena iš pagrindinių jau 13-ąjį kartą vyksiančio festivalio rėmėjų.

Festivalio programą ir filmų aprašus galite rasti ČIA.