Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2016.10.04 / Atnaujinta: 2016.11.16 11:32

Startuoja Darnaus vystymosi tikslų viešinimo kampanija #PasaulisPo1Stogu

Nacionalinė nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijų platforma (NNVBO Platforma) pradeda tris metus truksiančią Darnaus vystymosi tikslų viešinimo kampaniją, įgyvendinant vystomojo bendradarbiavimo projektą „Pasaulis po 1 stogu“. Projektas finansuojamas Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis.

Lietuvoje bus vykdomos įvairiausios veiklos, kuriomis bus siekiama skatinti visuomenės domėjimąsi vystomojo bendradarbiavimo aktualijomis, didinti plačiosios visuomenės supratimą apie jo naudą, skatinti Lietuvos piliečių bendros atsakomybės ir solidarumo jausmą tarpusavyje vis labiau susijusiame pasaulyje.

Lietuva kartu su kitomis JT valstybėmis įsipareigojo per 15 metų įgyvendinti 17 darnaus vystymosi tikslų. Šiam ambicingam planui siekiant panaikinti skurdą, nelygybę maisto trūkumą, nedarbą, neraštingumą, užkrečiamų ligų plitimą, kitas visuotines problemas ir efektyviai kovoti su klimato kaita 2015 m. rugsėjo 25 d. pritarė 193-jų Jungtinėms Tautoms priklausančių valstybių vadovai.

Įgyvendinant Darnaus vystymosi tikslus, svarbus ne tik vyriausybių ir tarptautinių organizacijų vaidmuo. Kiekvienas žmogus gali prisidėti sprendžiant šiandienos globalius iššūkius - gyvenimą saugiame ir darniame pasaulyje galime pasiekti tik bendromis pastangomis. Prisidėti prie darnaus pasaulio kūrimo galime ne tik materialiai, perteikdami reformų patirtį ar savanoriška veikla, bet ir keisdami vartojimo įpročius, rinkdamiesi sąžiningos prekybos prekes, kontroliuodami gamybos apimtį ir diegdami tausojančias technologijas.

Kviečiame sekti naujienas žiniasklaidoje ir socialinėse medijose (https://www.facebook.com/NNVBOPlatforma/) naudojant grotažymes #PasaulisPo1Stogu, #DVTikslai bei NNVBO Platformos tinklapyje (http://www.pagalba.org/lt/pasaulispo1stogu), dalyvauti viktorinose, protmūšiuose, renginiuose, o ryžtingiausius tapti Jaunųjų europiečių globalaus švietimo tinklo (Global Education Network for Young Europeans - GLEN) savanoriais ir tiesiogiai savo darbu padėti žmonėms besivystančiose pasaulio šalyse.

Daugiau informacijos: http://www.pagalba.org/lt/pasaulispo1stogu