Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2017.05.31 / Atnaujinta: 2017.05.31 12:47

Specialiųjų tyrimų tarnyba įgyvendins projektą Moldovos pareigūnų gebėjimų stiprinimui kovoje su korupcija

Lietuvos Respublikos Specialiųjų tyrimų tarnyba (LR STT) pradeda įgyvendinti pusę metų truksiantį projektą „Moldovos Respublikos nacionalinio antikorupcijos centro kovos su finansiniais nusikaltimais ir korupcija gebėjimų stiprinimas“, kurio metu Moldovos specialistai bus supažindinti, kaip antikorupciniu požiūriu vertinami teisės aktai, atliekama korupcijos rizikos analizė bei atliekamas kandidatų, siekiančių užimti aukštas pareigas, atsparumo korupcijai tikrinimas. Projekto metu taip pat bus pristatyta LR STT analitinė veikla, patirtis bendradarbiaujant su Europos Sąjungos kovos su sukčiavimu tarnyba (OLAF), supažindinta, kaip Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos atlieka finansinių nusikaltimų, susijusių su neteisėtu Europos Sąjungos ir užsienio valstybių paramos gavimo ir panaudojimo, tyrimus, pasidalinta gerąja praktika.

Š. m. birželio 13–15 dienomis Kišiniove vyksiančių mokymų metu LR STT pareigūnai apmokys 20–25 pareigūnus iš Nacionalinio Antikorupcijos centro (NAC) ir kitų Moldovos Respublikos institucijų. Rudenį numatomi ir praktiniai mokymai Vilniuje.

Šis projektas – tai praėjusiais metais Lietuvos Respublikos Specialiųjų tyrimų tarnybos įgyvendinto projekto tęsinys. Projektas finansuojamas Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis.