Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2017.10.16 / Atnaujinta: 2017.10.19 13:03

Spalis – ypatingos dokumentikos mėnuo

Š. m. spalio 12- lapkričio 5 dienomis Lietuvoje jau 11-ąjį kartą vyksta nekomercinis ir vienas gausiausiai lankomų kino renginių - žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“. Festivalis yra vienintelis tokio pobūdžio Baltijos šalyse ir yra unikalus savo programa ir formatu. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Tauragėje, Ukmergėje, Utenoje, Marijampolėje, Varėnoje, Anykščiuose ir Rokiškyje pristatoma turtinga dokumentika, rengiami susitikimai ir organizuojamos diskusijos su režisieriais, filmų herojais, žmogaus teisių aktyvistais ir žiūrovais. Kasmet festivalis įtraukia per 140 savanorių ir bendraminčių visoje Lietuvoje.

2016 m. rudenį festivalį papildė edukacinis projektas – „ Nepatogaus kino klasė“. Tai nauja nemokama mokytojams skirta platforma, kurioje pristatomi filmai, padedantys kalbėti svarbiomis, tačiau ne visada patogiomis socialinėmis temomis.

Projektas „Žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis “Nepatogus kinas“ yra finansuojamas iš Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų. Projektui 2017 metais buvo skirta 30 000 EUR.

Festivalio programą rasite Nepatogaus kino svetainėje www.nepatoguskinas.lt