Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2019.06.14 / Atnaujinta: 2019.09.26 10:51

Ryšių reguliavimo tarnyba pradės vykdytį Dvynių projektą Ukrainoje

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) pradės vykdyti Europos Sąjungos Dvynių projektą Ukrainoje „Nacionalinės ryšių reguliavimo ir informatizavimo komisijos reguliavimo gebėjimų stiprinimas rinkos prieigos ir paslaugų kokybės priežiūros srityse“. Šio projekto tikslas stiprinti ir gerinti Ukrainos Nacionalinės ryšių ir informatizavimo reguliavimo komisijos gebėjimus elektroninių ryšių paslaugų kokybės priežiūros, prieigos prie elektroninių ryšių tinklų ir tinklų sujungimo srityse.

Beveik dvejus metus truksiantį projektą RRT įgyvendins kartu su Latvijos viešųjų tinklų reguliavimo komisija  (angl. Latvian Public Utilites Commission). Projekto įgyvendinimo pradžia numatyta 2019 m. rugsėjo mėn. Projektą vykdys apie 40 Lietuvos ir Latvijos ekspertų, o jo įgyvendinimui Europos Komisija skyrė 1,3 milijono eurų. Centrinė projektų valdymo agentūra bus atsakinga už projekto administracinį ir finansinį valdymą.

Šiuo metu RRT ekspertinę paramą kaip vyresnysis partneris kartu su Vokietijos ir Lenkijos ekspertais sėkmingai teikia įgyvendinant Dvynių projektą Sakartvelo nacionalinei ryšių komisijai, kurį planuojama baigti 2019 m. vasaros viduryje.

Tai jau ketvirtasis Europos Sąjungos Dvynių projektas, laimėtas šiais metais. Dvynių programa – tai ES paramos instrumentas, skirtas ES šalių kandidačių  ir ES Rytų ir Pietų  Kaimynystės šalių viešajam sektoriui. Dvynių projektuose, skirtuose stiprinti administracinius gebėjimus, padėti reformuoti įvairias valstybės sektoriaus sritis, perimti ES teisinę bazę, bendradarbiauja ES valstybių narių ir valstybių paramos gavėjų giminingos viešojo sektoriaus  įstaigos. Lietuva šioje ES programoje ekspertinę paramą teikia nuo 2004 m. ir yra individualiai arba su partneriais yra laimėjusi 104 projektų atrankas.

 

RRT, CPVA ir URM informacija