Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2019.07.12 / Atnaujinta: 2019.09.26 10:51

Pasveikinti atrankos į tarptautinę antikorupcijos vasaros stovyklą nugalėtojai

Lietuvos Respublika, siekdama prisidėti prie naujosios Jungtinių Tautų darnaus vystymosi darbotvarkės iki 2030 metų tikslų, palaipsniui didina paramą darniam vystymuisi ir plečia jos teikimo geografiją.

Lietuvos ambasada Pietų Afrikos Respublikoje ir PAR organizacija „Zora Incorporated“ 2019 m. įgyvendina vystomojo bendradarbiavimo projektą „Pietinės Afrikos jaunimo švietimas korupcijos prevencijos srityje“.

Daugiau nei 30 kandidatų iš Zambijos, Namibijos, Zimbabvės, Botsvanos ir Pietų Afrikos pareiškė norą dalyvauti atrankoje dėl dviejų stipendijų, kuriomis finansuojamas dalyvavimas „Transparency International“ skaidrumo mokykloje Vilniuje, liepos 8-14 dienomis.

Atrankos metu mokyklos iškeltus kriterijus geriausiai atitiko du jauni pietų afrikiečiai - Masakhane Winston Ndwalaza ir Phive Mncwabe. Nugalėtojus ambasadoje vykusio renginio metu pasveikino ambasados ministras patarėjas Antanas Baltušis. 

Atranką laimėjusiems kandidatams finansuojamos kelionės išlaidos ir mokyklos mokestis. Diplomatas padėkojo projekto įgyvendinimo Zora Incorporated partneriams už puikų bendradarbiavimą, o atrankos laimėtojams įteikė spaudinių su informacija apie Lietuvą.

Organizacijos „Zora Incorporated“ vadovės Kamogelo Motshidi ir Kgomotso Mamelo Motshidi bei mokymų dalyviai padėkojo ambasadai Pietų Afrikos Respublikoje ir Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programą vykdančiai Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijai už skirtas lėšas šio projekto įgyvendinimui ir už suteiktą galimybę jauniems pietų afrikiečiams apsilankyti Lietuvoje ir dalyvauti šių metų Skaidrumo mokykloje, susipažinti su naujausiomis tendencijomis kovos su korupcija srityje, įgyti teorinių žinių bei praktinių įgūdžių.