Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2018.06.05 / Atnaujinta: 2018.06.05 18:16

Naujos užimtumo galimybės priverstinai iš Krymo ir Rytų Ukrainos persikėlusioms moterims

Gegužės 31 – birželio 2 dienomis Chersono apskrityje Skadovsko mieste vyko trijų dienų mokymai „Sėkmingo freelancer`io  kelias: žingsnis po žingsnio veiksmų vadovas“, skirti persikėlusioms iš Krymo ir Rytų Ukrainos moterims. Renginio organizatoriai – VšĮ „Rytų Europos bendradarbiavimas“ (EEC) ir Chersono apskrities visuomeninė organizacija „Informacinis resursų centras „Pravovyj prostir“.

Iš 173 gautų paraiškų konkurso būdu buvo atrinkta 27 dalyvių grupė. Atrankos rezultatus nulėmė pareiškėjų pateiktos verslo idėjos, motyvaciniai laiškai, todėl buvo atrinkta motyvuotų dalyvių grupė, turinti tikslą steigti nuosavą verslą. Didelis susidomėjimas patvirtino panašių mokymų poreikį Chersono regione.

Mokymų tikslas – suteikti moterims žinių ir praktinių įgūdžių darbo pradžiai bei pagalbą atrandant naujas galimybes ir nišas rinkoje. Pradedant nuosavą verslą būtina turėti žinių bagažą, kuris palengvina organizuoti darbą, išskirti prioritetus, surasti savo verslo partnerius ir klientus. Dalyvės gavo bazinių žinių ir praktinių patarimų freelance veiklos sferoje.

 

Pirmoji mokymų diena, kurią vedė verslo trenerė iš Lietuvos Julija Kubova, buvo skirta verslo idėjos sukūrimui ir verslo plano sudarymui. Dalyvės pasiūlė šešias verslo idėjas, kurios buvo toliau plėtojamos kitų dienų programoje.

Antros dienos mokymus vedė mokymų programos autorė freelancer`ė Natalija Kazionnova, jų tema – komunikacija kaip esminė prekių ir paslaugų pardavimų dalis: „Mano patirtis liudija, kad sėkmę pasiekia tie, kurie teikia savo pasiūlymus, aktyviai dirba socialiniuose tinkluose,“ – dalijosi Natalija Kazionnova, kuri pati pradėjo nuosavą verslą prieš ketverius metus, palikusi okupuotą Donecką.

Trečios dienos mokymus vedė patyrusi verslo trenerė Marjana Zavijska. Jų metu dalyvės išmoko valdyti savo laiką, kurti profesionalius darbo tinklus, turėjo galimybę parodyti lyderio gebėjimus. 

Mokymuose taip pat dalyvavo Chersono apskrities Krymo totorės iš vietinių bendruomenių ir persikėlusios iš Krymo. „Mes siekėme į mokymus įtrauki Krymo totorių moteris, kurios atvykusios iš Krymo ne tik pateko į svetimą kultūrinę bei socialinę aplinką, bet ir susidūrė su didelėm finansinėm bei ekonominėm  problemom. Totorių šeimose paprastai auga daug vaikų, o tai neleidžia moterims dirbti visą darbo dieną. Neretai jų profesinė veikla, kuria moterys buvo užimtos anksčiau, naujoje vietoje tapo nepaklausi. Būtent todėl savarankiškas užimtumas šioms moterims yra puiki galimybė pagerinti jų šeimų socialinę padėtį, o tai pakels jų savivertę. Tokiu būdu persikėlusieji asmenys pasijus naudingi ne tik savo šeimai, bet ir vietos bendruomenei“, - papasakojo EEC direktorė Beatričė Beliavciv.

Mokymu metu dalyvės pasiūlė verslo projektų, skirtų  tautinių kultūrų ir tradicijų išsaugojimui. Savo idėją pristatė Krymo totorė Alme Emersalė, kuri 2015 m. persikėlė į Chersoną: „Aš noriu, kad mano projektas taptų bendru mūsų komandos rezultatu ir atneštų naudą visai bendruomenei, todėl man buvo svarbu dalyvauti šiuose mokymuose. Iš kiekvienos dienos programos aš sėmiausi svarbių žinių ir racionalumo. Visa tai priartins mane prie kultūros centro įsteigimo idėjos, o taip pat prie galimybės teikti paslaugas tradicinių Krymo totorių švenčių organizavimui,“- savo sumanymu dalijosi Alme Emersalė.  

 „Šių mokymų rezultatus mes pamatysime jau artimiausiu metu, nes visos dalyvės yra stipriai motyvuotos ir pasirengusios panaudoti gautas žinias nuosavo verslo steigimui ir vystymui. Be bazinių verslumo žinių dalyvės taip pat įgijo kompetencijų kurti santykius ir asmenines komunikacijas naujoje aplinkoje, įgavo didesnio pasitikėjimo savimi, pozityvaus mąstymo, tai pagilins jų integraciją į vietos bendruomenes, padidins socialinę įtrauktį. “ – apibendrino Beatričė Beliavciv.

Daugiau informacijos apie projektą:

https://www.facebook.com/eeclt/

Mokymai vyko įgyvendinant projektą „Sėkmingos priverstinai persikėlusių asmenų socialinės įtraukties kelias: užimtumo skatinimas ir tarpkultūrinės kompetencijos didinimas“, kuris numato verslumo, savarankiško užimtumo ir socialinio aktyvumo mokymus priverstinai Ukrainos viduje perkeltiems asmenims, ypatingą dėmesį skiriant moterims bei priimančiosios bendruomenės tarpkultūrinės kompetencijos didinimui, kuriant pozityvų Krymo totorių įvaizdį informacinėje erdvėje.

Projektas finansuojamas Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis.