Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2019.10.07 / Atnaujinta: 2019.10.07 13:11

Moldovoje užbaigtas projektas „Saugi ir sąveiki transporto sistema Moldovoje“

2019 m. gegužės mėnesį pradėtas antrasis Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) projektas „Saugi ir sąveiki transporto sistema Moldovoje“ pasiekė savo finišą. Rugsėjo 23 dieną surengta paskutinė – šeštoji – projekto misija, kurios metu aptarti geležinkelių transporto saugos, geležinkelių rinkos atvėrimo klausimai.

Projekto metu įgyvendintos šešios misijos, įtraukusios geležinkelių, kelių ir laivybos transporto saugos tematikas. Jų metu pasidalinta Lietuvos transporto struktūrų patirtimi, išmoktomis pamokomis, procesais, susijusiais su įsipareigojimų Europos Sąjungai vykdymu. Aptarti pagrindiniai Moldovos transporto sektoriaus iššūkiai ir pagrindinės problemos.

Rugsėjo 24 d. uždarymo renginyje pristatytos oficialios Lietuvos ekspertų rekomendacijos Moldovai ir preliminarūs siūlymai projekto metu aptartoms temoms. Projekto vadovas Justas Rašomavičius apibendrindamas rezultatus taip pat pasidžiaugė pasiekimais ir darbais, kurie buvo įgyvendinti atsižvelgiant į rekomendacijas, pateiktas pirmojo projekto metu.

Moldovos energetikos ir infrastruktūros ministerijos transporto departamento vadovė Elena Cacicovschii padėkojo Lietuvos ekspertams už darbą ir dalyvavimą misijose. „Esame dėkingi LTSA ekspertams ne tik už profesionalumą ir suteiktas žinias, pasidalintą patirtį, bet ir už užmegztą glaudų ryšį tarp mūsų valstybių, kuris leis nuolat tobulėti ir judėti į priekį“.

LTSA administruojamas projektas „Saugi ir sąveiki transporto sistema Moldovoje“ buvo vykdomas kartu su Moldovos ekonomikos ir infrastruktūros ministerija. Projektas finansuojamas iš Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų bei LTSA dalinio indėlio.

LTSA informacija

Daugiau informacijos apie projektą: https://ltsa.lrv.lt/lt/naujienos/moldovoje-uzbaigtas-projektas-saugi-ir-saveiki-transporto-sistema-moldovoje-ii