Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2019.10.29 / Atnaujinta: 2019.10.29 18:05

„Mokslas-verslui“ iniciatyva pritaikyta Lietuvos ir Turkijos universitetų bendradarbiavime

Kapadokijos techparkas prie Nevšehiro universiteto kartu su Kauno technologijos universitetu spalio mėn. baigė įgyvendinti Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo projektą, kuriuo siekta paskatinti Lietuvos ir Turkijos aukštųjų mokyklų bendradarbiavimą „mokslas-verslui“ srityje bei prisidėti prie Turkijos aukštojo mokslo institucijų gebėjimų stiprinimo perduodant gerąją Lietuvos patirtį.  

Kapadokijos techparko atstovai dalyvavo mokymuose Lietuvoje ir Turkijoje, kuriuos organizavo KTU Nacionalinio inovacijų ir verslo centro vadovas dr. Mindaugas Bulota, Intelektinės nuosavybės valdymo projektų vadovė Greta Žėkienė bei Technologijų perdavimo projektų vadovai dr. Tadas Prasauskas ir Robertas Armonaitis.  Universiteto ekspertai mokymuose dalinosi gerąja Europos Sąjungos patirtimi vykdant ES finansuojamus projektus, buvo pristatyta intelektinės nuosavybės teisių valdymo praktika, technologijų perdavimo procesas kartu su išradimų atskleidimo, patentavimo ir licencijavimo sistema, taip pat startuolių ir atžalinių įmonių kūrimo gairės.

Projektas „Gerosios patirties pasidalinimas skatinant bendradarbiavimą tarp aukštojo mokslo ir verslo“ finansuojamas Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai lėšomis.