Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2017.08.22 / Atnaujinta: 2017.10.19 13:03

Ministras L. Linkevičius aptarė padėtį Moldovoje

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugpjūčio 21 dieną Vilniuje susitiko su Moldovos Veiksmo ir solidarumo partijos vadove Maia Sandu, su kuria aptarė Moldovos vidaus ir užsienio politikos prioritetus, pasikeitė nuomonėmis dėl regiono politinės ir saugumo situacijos.

L. Linkevičius pažymėjo, kad Moldova yra svarbi Lietuvos partnerė, su kuria šiais metais minime diplomatinių santykių užmezgimo 25-metį. „Lietuva nuosekliai remia Moldovos eurointegracijos siekius, o tolimesnė  šios šalies pažanga priklausys nuo reformų įgyvendinimo eigos bei rezultatų“, –  sakė ministras.

Moldovos opozicijos lyderė pristatė naujausius Moldovos rinkimų sistemos pakeitimus, kurie, anot M. Sandu, gali turėti įtakos demokratijos plėtrai. Ministras L. Linkevičius pabrėžė, kad Lietuva, kaip ir visa ES, įdėmiai stebi situaciją šioje šalyje ir skatina Moldovos valdžią gerbti europines vertybes ir standartus.

Moldovos Veiksmo ir solidarumo partijos vadovė Maia Sandu lankosi Lietuvoje Prezidento Valdo Adamkaus kvietimu, dalyvaus konferencijoje „Atkuriant regioninę lyderystę”, kuri vyksta Vilniuje rugpjūčio 22 dieną.