Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2019.04.17 / Atnaujinta: 2019.09.26 10:51

Lietuvos specialistai remia Rytų Ukrainos švietimo reformas

Balandžio 15-17 dienomis Luhansko srities podiplominio mokymo institute Severodonecke  vyksta Lietuvos vaikų ir jaunimo centro (toliau- LVJC)  organizuojamas susitikimas su penkiomis Luhansko srities mokyklomis.

Renginys suorganizuotas vykdant švietimo reformų paramos Ukrainoje projektą „Parama nuo konflikto nukentėjusiems Rytų Ukrainos regionams švietimo srityje: neformalaus ugdymo kokybės užtikrinimas 2018–2020“. Projekto tikslas – suteikti pedagogams teorinių ir praktinių žinių apie vaikų ir jaunimo emocinių ir socialinių gebėjimų svarbą, kompetencijų ugdymą, ugdymo programų rengimą, neformalaus švietimo krepšelio modelio įgyvendinimą; taip pat, dalintis patirtimi, prisidedant prie Ukrainos švietimo kokybės procesų gerinimo.

Balandžio 16 d. Severodonecke LVJC pristatė savo projektą, o mokyklų atstovai, norintys dalyvauti projekte, pateikė savo pristatymus, pagrindžiančius galimybes dalyvauti projekte. Aptartos 20 moksleivių iš Luhansko srities ( viso 4 mokyklų atstovai) vizito į Lietuvą  gegužės mėn. detalės, vyko 30 pedagogų, norinčių tapti seminarų treneriais, atranka. Analogiškos atrankos dar vyksta ir balandžio 17 d. Kramatorske, o Skype konferencijos – su Mariupolio mokyklomis.

Projektas finansuojamas Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis.