Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2020.05.19 / Atnaujinta: 2020.07.21 13:21

Lietuvos humanitarinė pagalba Armėnijai

Gegužės 14 d. Armėniją pasiekė Lietuvos humanitarinė pagalba, kurią atskraidino Lietuvos karinių oro pajėgų lėktuvas „Spartanas“. Tai ne tik pirmoji humanitarinė pagalba, atgabenta iš Europos Sąjungos, bet ir pirmas Lietuvos ir NATO karinių oro pajėgų skrydis į žemę šiapus Ararato.

Humanitarinį krovinį Jerevano oro uoste pasitiko Armėnijos užsienio reikalų viceministras Avet Adonts, Armėnijos sveikatos apsaugos pirmoji viceministrė Anahit Avanesyan ir Lietuvos Respublikos ambasadorė Armėnijoje Inga Stanytė-Toločkienė. Pasak Armėnijos užsienio reikalų viceministro, “Lietuva yra svarbi mūsų strateginė partnerė, mūsų dvišalė darbotvarkė vystosi labai dinamiškai ir drauge nuosekliai. Ši parama suteiks naują paskatą santykių tarp dviejų šalių plėtrai.“ „Noriu labai padėkoti Lietuvai už pagalbą Armėnijai, aprūpinant šių dienų didvyrius – medikus – taip reikalingomis asmeninės apsaugos priemonėmis. Šie skydeliai įneš reikšmingą indėlį į tai, kad galėtume visi drauge kuo greičiau įveikti epidemiją,“ – teigė sveikatos apsaugos pirmoji viceministrė. “Pandemijos iššūkis yra globalus, jis gali būti įveiktas tik bendromis pastangomis, todėl taip svarbu padėti vieni kitiems. Lietuvai solidarumas su Rytų partnerystės šalimis niekada nebuvo tiesiog tuščias žodis,” – sakė Lietuvos ambasadorė.

Lietuvos humanitarinė siunta - 10 500 Lietuvoje pagamintų veido skydelių - buvo perduota devynių Armėnijos ligoninių medikams, įskaitant Armėnijos Respublikinę infekcinę ligoninę „Nork Marash“, kur gydomi COVID-19 užsikrėtę ir sunkiausios būklės ligoniai.

 

Humanitarinės pagalbos perdavimas buvo plačiai nušviestas vietinės spaudos:

ArmenpressPublic Radio of Armenia / Arm RadioArmėnijos Panorama,  Armenia in the news,  Artsakhpress.am

Humanitarinės pagalbos sutikimas Jerevano tarptautiniame oro uoste 2020 m. gegužės 14 d.:

Armėnijos URM facebook paskyraArmInfoArmedia,  Armenian Public TV (H1)