Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2018.07.30 / Atnaujinta: 2018.07.30 15:31

Lietuvos antstoliai didina pasitikėjimą teisės sektoriaus reforma, skatina skaidrios ir veiksmingos antstolių veiklos plėtrą Ukrainoje

Liepos 18 d., įgyvendinant Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis finansuojamą projektą „Ukrainos teisės sektoriaus reformos įgyvendinimas: antstolių profesinės veiklos ir paslaugų plėtra, pasitikėjimo privačių antstolių institutu stiprinimas visuomenėje“, Lietuvos antstolių rūmuose įvyko mokslinė diskusija „Antstolių institutas Lietuvoje ir Ukrainoje”. Ši diskusija yra viena iš praktinių veiklų, numatytų projekte, kuriuo Lietuvos antstolių rūmai siekia prisidėti prie skaidrios ir efektyvios spendimų vykdymo sistemos įtvirtinimo bei palankios investicinės aplinkos kūrimo Ukrainoje. Projektas skirtas pasitikėjimo Ukrainos teisine sistema didinimui, teigiamo požiūrio į antstolį, vykdantį valstybės patikėtas funkcijas, ugdymui, skaidrios ir veiksmingos antstolių veiklos plėtros skatinimui, pozityvaus investicinio klimato šalyje formavimui.

Renginyje dalyvavo Ukrainos teisingumo ministerijos atstovai ir antstoliai iš įvairių Ukrainos regionų – Kijevo, Odesos, Černigovo, Dniepropetrovsko, taip pat atstovai iš Ukrainos ambasados Lietuvoje, Seimo nariai, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos ir teisingumo ministerijos atstovai, teisėjai, universitetų profesoriai, Antstolių rūmų prezidiumo nariai, Antstolių garbės teismo nariai,  antstoliai ir kiti svečiai.

Pasak Lietuvos antstolių rūmų prezidiumo pirmininkės I. Karalienės, Ukrainoje jau kurį laiką vykdoma teisinės sistemos reforma pagerins šalies žmonių teisių apsaugą ir skolų išieškojimo efektyvumą, investicinį klimatą bei verslo aplinką.

Reformuoti skolų išieškojimo sistemą Ukrainoje imtasi dėl itin žemo teismo antstolių veiklos efektyvumo: jiems pavyksta išieškoti tik apie 3-5 proc. reikalaujamų skolų, o 48 proc. visų išieškojimo procesų užbaigiama konstatuojant visišką skolininkų nemokumą. Tikimasi, kad projektas bus naudingas ne tik Ukrainos antstoliams bei antstolių kontorų darbuotojams, bet ir šalies valdžios institucijoms, teismams, advokatams, bankams, kitiems verslo subjektams, gyventojams. Skaidresnė, efektyvesnė antstolių veikla ir geresnis antstolių teikiamų paslaugų prieinamumas, inovatyvūs, Europos Sąjungos valstybėse pasiteisinę darbo organizavimo metodai gerina daugelio kitų įvairių institucijų veiklos kokybę, taip pat – ir visų gyventojų gyvenimo kokybę.