Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2020.05.20 / Atnaujinta: 2020.07.21 13:21

Lietuviški apsauginiai skydeliai pasiekė Sakartvelą

Gegužės 14 d. į Sakartvelą atgabentos Lietuvoje pagamintos apsaugos priemonės, reikalingos kovai su COVID-19, kurių vertė 20 tūkst. eurų. Tai Lietuvos Respublikos Vyriausybės balandžio 22 d. nutarimu skirta humanitarinė pagalba, atsiliepiant į Sakartvelo ir kitų Europos Sąjungos Rytų kaimynystės šalių prašymus.

Krovinyje buvo 10 500 apsauginių skydelių, skirtų medicinos darbuotojams, kasdien kovojantiems su COVID-19. Tbilisio tarptautiniame oro uoste Lietuvos karinių oro pajėgų orlaivį pasitiko Sakartvelo užsienio reikalų viceministras Alexander Khvtisiashvili ir Lietuvos Respublikos ambasadorius Giedrius Puodžiūnas. Parama perduota Nepaprastųjų situacijų koordinavimo ir skubios pagalbos centrui prie Sakartvelo šalies viduje perkeltų asmenų iš okupuotų teritorijų, darbo, sveikatos ir socialinių reikalų ministerijos.

Priimdamas krovinį Sakartvelo atstovas padėkojo Lietuvos Respublikos Vyriausybei už pagalbą kovojant su COVID-19. Sakartvelo užsienio reikalų ministras David Zalkaliani taip pat padėkojo už draugišką paramą:

"Esame labai dėkingi savo partneriams iš Lietuvos. Lietuva visada yra šalia, o ypač tokiu sunkiu metu -kovojant su virusu. Lietuva dar kartą patvirtino savo draugystę šiuo maloniu gestu," - savo „Twitter“ paskyroje parašė ministras.

 

Humanitarinės pagalbos perdavimą nušvietė vietos žiniasklaida:

https://bit.ly/3e1jNcL

https://bit.ly/3cMKcL7

https://bit.ly/2TmvzGF

https://1tv.ge/en/news/lithuania-sent-humanitarian-medical-aid-to-georgia/

https://www.agenda.ge/en/news/2020/1519

Paramos perdavimas Tbilisio tarptautiniame oro uoste.