Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2018.11.30 / Atnaujinta: 2018.12.03 11:26

Lietuva yra pasiryžusi toliau siekti Darnaus vystymosi darbotvarkės iki 2030 m. įgyvendinimo nacionaliniu ir tarptautiniu lygiu

Lapkričio 29 d. Užsienio reikalų ministerijoje vyko kasmetinė vystomojo bendradarbiavimo konferencija “Darnaus vystymosi darbotvarkė iki 2030 m.: nepalikti nė vieno nuošalyje“, skirta Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo rezultatams ir uždaviniams aptarti.

Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas, atidarydamas konferenciją, pabrėžė, jog šie metai Lietuvos vystomajam bendradarbiavimui buvo ne mažiau aktyvūs ir svarbūs, nei ankstesni -  liepos mėnesį Niujorke vykusiame Jungtinių Tautų Aukšto lygio politiniame forume dėl darnaus vystymosi Lietuva pristatė pirmąją nacionalinę ataskaitą ir yra pasiryžusi toliau siekti Darnaus vystymosi darbotvarkės iki 2030 m. įgyvendinimo nacionaliniu ir tarptautiniu lygiu.

„Įgyvendinant Darnaus vystymosi darbotvarkę, esminis principas yra nepalikti nė vieno nuošalyje,“ - pabrėžė N. Germanas. - „Ar bus pasiekti darnaus vystymosi tikslai, labai priklauso nuo aktyvaus vietos ir regiono institucijų dalyvavimo ir bendradarbiavimo su vietos bendruomenėmis, piliečiais. Tik įtraukiant visas visuomenės grupes galime tikėtis darnios šalies raidos. Moterų, kurios dažnai vis dar yra pažeidžiama visuomenės grupė, įgalinimas ne tik prisideda prie šalies ekonomikos stiprinimo, bet taip pat yra stabilių ir taikių visuomenių pagrindas.“

Į tradicinę Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo konferenciją šiemet susirinko ne tik Lietuvos institucijų ir organizacijų, diplomatinių atstovybių, nevyriausybinio ir privataus sektoriaus atstovai, tačiau pasidalinti savo veiklos rezultatais atvyko ir atstovai iš šalių partnerių, kurioms skiriama Lietuvos parama. Konferencijoje dėmesys skirtas dviem sritims – regionų ir savivaldos stiprinimui bei moterų ekonominiam ir socialiniam įgalinimui. Savo patirtimi įgyvendinant projektus pasidalino svečiai iš Ukrainos, Moldovos ir Sakartvelo, taip pat Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos, Panevėžio rajono savivaldybės administracijos, Lygių galimybių plėtros centro atstovai. Konferencijos dalyviai pateikė konkrečių pavyzdžių, kaip projektų veiklos pakeitė jų dalyvių gyvenimus. Jauna verslininkė, atsikėlusi iš konflikto zonos Rytų Ukrainoje, po verslumo mokymų įgyvendino savo planą ir atidarė kopijavo paslaugų centrą Chersone, o Sakartvelo kalnų gyvenvietėse pradėta vartoti saulės energijos gaminama elektra. „Svarbiausia investuoti į žmones, nes tik jų dėka įgyvendinami dalykai, kurie atrodė neįmanomi“, - sakė Lvovo „Miesto instituto“ vadovas Oleksandr Kobzarev.

2018 m. URM Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis įgyvendinti 85 projektai, kurių vertė beveik 1,2 mln. eurų, administracinių ir institucinių gebėjimų stiprinimo, jaunimo ir moterų socialinio ir ekonominio aktyvumo skatinimo, pilietinės visuomenės stiprinimo, paramos regionų vystymuisi ir kitose srityse. Vystomojo bendradarbiavimo projektų vykdytojų ratas bei projektų geografija neapsiriboja vien Europa – šiais metais projektai įgyvendinti ne tik Rytų Partnerystės šalyse, bet ir Alžyre, Butane, Malyje, Mianmare, Mongolijoje, Palestinoje,  Turkijoje, Mongolijoje, Palestinoje ir Turkijoje.