Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2016.06.20 / Atnaujinta: 2016.08.30 16:53

Lietuva teikia pagalbą Rytų šalių teismų atstovams

Birželio 14-17 d. Lietuvoje lankėsi teisininkai iš Moldovos, Ukrainos ir Gruzijos. Jie dalyvavo teisininkų forume, kuriame sėmėsi patirties apie teisinės sistemos reformą iš Lietuvos ekspertų. Forume buvo diskutuojama teisėjų savivaldos, etikos bei profesionalumo klausimais.

Pasak Nacionalinės teismų administracijos direktorės Redos Molienės, atvirumas visuomenei ir kokybiškas teismų darbas – vieni svarbiausių Lietuvos teismų prioritetų: „Forumo metu perduodami Lietuvos patirtį kartu mokėmės ir mes – prisiminėme savo klaidas, pasakojome ne tik gerąją, bet ir blogąją patirtį, dalijomės pasiektais rezultatais. Per paskutinius metus Lietuvos teismų sistemoje įvyko daug pokyčių – tapome atviri, atskaitingi visuomenei, dirbame su teismų sprendimų ir proceso valdymo kokybe. Apie visa tai ir diskutavome su Rytų šalių partneriais, kurie vis dar susiduria su dideliais iššūkiais šiose srityse”.

Teisininkai viešnagės Lietuvoje metu lankėsi Lietuvos Respublikos Prezidentūroje bei Lietuvos Aukščiausiame teisme, kuriame buvo supažindinti su Lietuvos teismų informacine sistema - LITEKO.

Teisininkų forumas Lietuvoje organizuojamas nuo 2012 m. ir kasmet šio renginio dalyvių gretos auga. Pernai prie forumo prisijungė Ukrainos Aukščiausiojo Teismo ir Teisėjų tarybos atstovai, o šiemet jame kartu su Lietuvos, Moldovos Respublikos ir Ukrainos aukščiausiųjų teisminių ir teismų savivaldos institucijų atstovais dalyvavo Gruzijos Aukščiausiojo Teismo pirmininkė ir šios šalies teisinio sektoriaus atstovai. 

Šis teisininkų forumas yra Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos finansuojamo projekto „Pagalba Moldovai, Ukrainai ir Gruzijai vykdant teisinio sektoriaus reformas" dalis.