Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2017.02.14 / Atnaujinta: 2017.02.14 16:47

Lietuva skyrė humanitarinę pagalbą Ukrainai

Reaguodama į paaštrėjusią humanitarinę situaciją rytų Ukrainoje, Užsienio reikalų ministerija skyrė 40 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai Ukrainai. Lėšos bus pervedamos Tarptautiniam Raudonojo Kryžiaus komitetui (toliau – TRKK) humanitarinei pagalbai sveikatos apsaugos srityje Ukrainoje teikti.

Avdijivkos ir aplinkinių rajonų gyventojams TRKK jau teikia būtiniausią pagalbą maistu, vandeniu, apklotais, žvakėmis, žibintais, čiužiniais, paklodėmis, vaistais ir medicinos priemonėmis, dalija šildytuvus. Lietuva, skirdama lėšas humanitarinei pagalbai Ukrainai per TRKK, prisideda prie skubios pagalbos teikimo tiems, kam jos labiausiai reikia.

Jungtinių Tautų duomenimis, humanitarinės pagalbos Ukrainoje reikia 3,8 mln. žmonių, o pagalbos poreikiai 2017 m. siekia 214 mln. JAV dolerių ir tik nedidelė šios sumos dalis yra surinkta.

Nuo konflikto Ukrainoje pradžios Lietuva jau yra skyrusi Ukrainai humanitarinės pagalbos už daugiau nei 1,24 mln. eurų sumą (iš Ūkio, Vidaus reikalų, Sveikatos apsaugos ministerijų tvarkomų valstybės rezervų, Vyriausybės rezervo fondo ir Užsienio reikalų ministerijos lėšų). 2016 m. daugiau nei 66 proc. Lietuvos teiktos humanitarinės pagalbos buvo skirta Ukrainai.