Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2018.03.05 / Atnaujinta: 2018.04.03 10:56

Lietuva pristatė nacionalinį planą įgyvendinant Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslus

Kovo 1 dieną Ženevoje vykusiame Jungtinių Tautų Ekonominės komisijos Europai (UNECE) Regioniniame darnaus vystymosi forume Lietuvos delegacija pristatė nacionalinį Lietuvos veiksmų planą įgyvendinant JT Darbotvarkę 2030 bei siekiant JT darnaus vystymosi tikslų.

Pasisakydamas renginyje Lietuvos nuolatinis atstovas prie JT biuro Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas paragino UNECE nares skirti daugiau dėmesio moterų ekonominiam įgalinimui įgyvendinant JT darnaus vystymosi tikslus. Jis pažymėjo, kad Lietuvos regionuose net 60% dirbančiųjų mažose ir vidutinėse įmonėse yra moterys – o būtent tokio tipo įmonės yra pagrindinis visų šalių užimtumo variklis, todėl būtina skirti daugiau dėmesio tam, kad būtų tinkamai atspindėtas lyčių lygybės klausimas UNECE regiono šalių teisinėse sistemose.

Ambasadorius taip pat pabrėžė Lietuvos tvirtą pasiryžimą įgyvendinti Paryžiaus klimato susitarimą ir planus mažinti klimato kaitos poveikį pereinant prie platesnio atsinaujinančios energijos šaltinių naudojimo ir energetinio efektyvumo didinimo, įskaitant ir senų daugiabučių pastatų modernizavimą.

Diskusijoje taip pat buvo pristatyta atnaujinta Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo sistema, kuria siekiama didinti teikiamos paramos efektyvumą ir gerinti jos kokybę.