Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2019.02.14 / Atnaujinta: 2019.02.14 10:47

Lietuva laimėjo šimtąjį Dvynių projektą

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) kartu su VšĮ Centrine projektų valdymo agentūra laimėjo pirmąjį šiais metais ir šimtąjį nuo dalyvavimo programoje pradžios Europos Sąjungos finansuojamą Dvynių programos projektą. Projektas skirtas Makedonijos teisės aktų vaistų srityje suderinimui su Europos Sąjungos teise bei Makedonijos vaistų ir medicinos prietaisų agentūros institucinių gebėjimų stiprinimui. Konkurse Lietuva nugalėjo kitas jame dalyvavusias Europos Sąjungos valstybes nares, o Lietuvos pasiūlymas Europos Sąjungos atstovybėje Skopje buvo įvertintas aukščiausiais balais.

„Šis laimėjimas  mums labai svarbus, kadangi tai rodo itin aukštą Tarnybos darbuotojų kvalifikaciją, kompetenciją ir gebėjimus bei tai, kad jie pripažįstami tarptautiniu lygiu. Vaistų kontrolės tarnyba jau turi patirties įgyvendinant Dvynių projektą Moldovoje, todėl Tarnybai tai bus dar viena puiki galimybė pasidalinti turimomis žiniomis bei patirtimi su valstybe, norinčia tapti Europos Sąjungos nare. Visų projekte numatytų veiklų tikslas – padėti  Makedonijos vaistų ir medicinos prietaisų agentūrai suderinti jos veiklą su Europos Sąjungos teise ir tokiu būdu prisidėti prie Makedonijos integracijos į Europos Sąjungą“, - teigė Lietuvos projekto lyderis VVKT viršininkas Gintautas Barcys.

Europos Sąjungos finansuojamas Dvynių programos projektas Makedonijoje numatomas pradėti įgyvendinti 2019 m. pavasarį. 8 mėnesių trukmės projekto vertė – 250 000 eurų.

Lietuva mini ilgą dalyvavimo istoriją ES Dvynių programoje – dar prieš įstojant į Europos Sąjungą, Lietuva dalyvavo PHARE programos projektuose kaip šalis paramos gavėja, siekiant priderinti valstybės valdymo sistemą prie ES standartų ir padėti įgyvendinti reformas. Nuo 2004 m. Lietuva dalyvauja Dvynių projektuose kaip šalis donorė ir perduoda dar neseną reformų patirtį ES Kaimynystės šalims bei šalims, besiruošiančioms stojimui į ES. Daugiausia projektų Lietuva viena ar kartu su partnerėmis įgyvendino Kroatijoje - 18, Makedonijoje – 11, Moldovoje – 10. Pagal laimėtų projektų skaičių mūsų šalis yra tarp lyderių kartu su tokiomis  ES valstybėmis kaip Vokietija, Prancūzija, Italija.