Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2019.02.18 / Atnaujinta: 2019.03.25 18:23

Lietuva kartu su italų ir lenkų specialistais stiprins Azerbaidžano Žemės ūkio ministerijos pajėgumus

Šių metų sausio pabaigoje Azerbaidžano sostinėje Baku įvyko Europos Sąjungos Dvynių programos projekto „Žemės ūkio ministerijos pajėgumų tobulinti efektyvumą ir našumą valstybės paramos žemės ūkiui stiprinimas“ projektų pasiūlymų atrankos posėdis. Atranką laimėjo Italijos, Lietuvos ir Lenkijos konsorciumas. Projektui vadovaus Italija, Lietuvai šiame projekte atstovaus Nacionalinė mokėjimų agentūra (toliau – NMA).

Tai ne pirmasis projektas, kuriame dalyvauja NMA ir dalijasi su kolegomis iš Azerbaidžano savo patirtimi žemės ūkio ir kaimo plėtros srityje.

2017 metais baigėsi dvejus metus trukęs ES techninės pagalbos projektas, skirtas žemės ūkio skaitmeninei plėtrai. Projektą įgyvendino NMA kartu su partneriais iš Italijos, Vengrijos ir Azerbaidžano. 2018 metais ES techninės pagalbos projekto metu NMA ir kitose už kaimo ir regioninės plėtros politiką atsakingose Lietuvos institucijose lankėsi Azerbaidžano Ūkio ministerijos atstovai.

Šis laimėjimas – tai dar vienas tarptautinis NMA veiklos pripažinimas ir neabejotinai aukštas institucijos pasiekimų įvertinimas.

Europos Sąjungos finansuojamas Dvynių programos projektas Azerbaidžane numatomas pradėti įgyvendinti 2019 m. pavasarį. 24 mėnesių trukmės projekto vertė – 1 250 000 eurų. Tai devintasis Lietuvos įgyvendinamas Dvynių programos projektas Azerbaidžane.

 

Nacionalinės mokėjimo agentūros ir URM informacija