Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2017.09.11 / Atnaujinta: 2017.10.19 13:03

L. Linkevičius: Vilnius – svarbi sostinė diskusijoms apie Rytų partnerystės ateitį

 „Reformas vykdančioms ir europietiškas vertybes puoselėjančioms Rytų Europos valstybėms turi būti suteikta narytės ES perspektyva, o bendradarbiavimas pakeltas į kokybiškai naują lygį“, - teigė ministras Linas Linkevičius tarptautiniame Rytų partnerystei skirtame renginyje „Vilniaus konsultacijos“.

Ministras pabrėžė, kad per pastaruosius trejus metus Ukraina įgyvendino daugiau reformų nei iki tol per 23-ejus metus. L. Linkevičiaus teigimu, Lietuvos idėja dėl ilgalaikės finansinės paramos Ukrainai („Maršalo plano") sulaukia vis platesnio Vakarų partnerių palaikymo.

Užsienio reikalų ministras taip pat pažymėjo būtinybę stiprinti Europos Sąjungos paramą asocijuotose Rytų partnerystės šalyse - Gruzijoje, Moldovoje, Ukrainoje - vykdomoms reformoms ir įtvirtinti ilgalaikę santykių su šiomis šalimis strategiją.

„Išsėmus ligšiolinę Rytų partnerystės darbotvarkę, kyla rizika, jog ši iniciatyva praras turėtą patrauklumą ir pagreitį. Lapkritį įvyksiantis ES Rytų partnerystės vadovų susitikimas yra gera ir savalaikė galimybė tai pakeisti",  - sakė ministras.

Pirmą kartą vykstančios „Vilniaus konsultacijos“ organizuojamos bendradarbiaujant su Vilniaus politikos analizės institutu. Renginyje, kurį planuojama tęsti ateityje, dalyvauja užsienio politikos formuotojai ir ekspertai iš Lietuvos, Lenkijos, Ukrainos, Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų ir kitų šalių.

„Vilniaus konsultacijų“ tikslas - prisidėti formuojant Europos Sąjungos Rytų partnerystės politiką, telkti ir stiprinti Lietuvos ir partnerių ekspertinius pajėgumus šioje srityje.    

Renginio nuotraukos - Užsienio reikalų ministerijos Flickr paskyroje.