Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2017.09.14 / Atnaujinta: 2017.10.19 13:03

L. Linkevičius: Lietuva neabejinga Moldovos ateičiai

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugsėjo 13-14 dienomis lankėsi Moldovoje, kur susitiko su Moldovos Prezidentu Igoriu Dodonu, Ministru Pirmininku Pavelu Filipu, užsienio reikalų ir Europos integracijos ministru Andrejumi Galburu, opozicijos ir politinių partijų atstovais bei  Moldovoje dirbančiais Lietuvos ekspertais. Vizito metu buvo aptarta situacija Moldovoje, dvišalis bendradarbiavimas, ES ir Moldovos Asociacijos susitarimo įgyvendinimas.

„Lietuva neabejinga Moldovos ateičiai, bet ir mums, ir Moldovos žmonėms, svarbu matyti realius reformų rezultatus“, – sakė ministras. Ministras pabrėžė, kad Moldova yra svarbi Lietuvos ir ES partnerė, tačiau šis bendradarbiavimas priklauso nuo šalyje vykdomų reformų spartos. L. Linkevičius akcentavo, kad Lietuva, kaip ir visa Europos Sąjunga, skatina Moldovos valdžią gerbti europines vertybes bei daryti pažangą įgyvendinant Asociacijos susitarimą. Ypatingai svarbu užtikrinti teismų sistemos nepriklausomybę, efektyviai kovoti su pinigų plovimu, sustiprinti žiniasklaidos laisvę.

Šiais metais Lietuva ir Moldova mini diplomatinių santykių užmezgimo 25-metį. Diplomatiniai santykiai buvo užmegzti 1992 metų liepos 8 dieną.