Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2021.05.24 / Atnaujinta: 2021.05.24 16:38

Jaunimo skaitmeninių įgūdžių vystymui Pietų Afrikos Respublikoje – ir Lietuvos parama

Lietuvos Respublika, didindama paramą vystomojo bendradarbiavimo srityje ir siekdama prisidėti prie tikslų, nustatytų Jungtinių Tautų darnaus vystymosi iki 2030 m. darbotvarkėje, palaipsniui plečia šios pagalbos teikimo geografiją.

2021 m. gegužės 21 d. Lietuvos Respublikos ambasadorius Dainius Junevičius ir ne pelno siekiančios organizacijos „Afrika Tikkun“ generalinis direktorius Alef Meulenberg pasirašė sutartį dėl vystomojo bendradarbiavimo projekto „Pietų Afrikos jaunimo skaitmeninių įgūdžių vystymas “ įgyvendinimo.

Vykdant šį projektą bus įdiegta skaitmeninės bibliotekos valdymo sistema, leidžianti jauniesiems Pietų Afrikos gyventojams, jų tėvams ir visuomeninėms organizacijoms gauti nuotolinę prieigą prie pasirinktų elektroninių knygų, įgarsintų tekstų, mokomosios vaizdo medžiagos turinio.

Lietuvos Respublika projektui finansuoti skyrė dešimt tūkstančių eurų.

Renginio metu ambasadorius Dainius Junevičius ir ambasados ministras patarėjas Antanas Baltušis pasveikino „Afrika Tikkun“ atstovus ir padėkojo jiems už puikų bendradarbiavimą.

Afrika Tikkun generalinis direktorius Alef Meulenberg ir vadovė išorės ryšiams Palesa More išreiškė pasitenkinimą Lietuvos indėliu plėtojant vietos bendruomenių jaunimo skaitmeninius įgūdžius, bei viltį, kad šis bendradarbiavimas tęsis ir toliau.

Nuo įkūrimo 2015 m. pabaigoje tai bus jau trečiasis kartu su vietos organizacijomis įgyvendinamas ambasados vystomojo bendradarbiavimo projektas Pietų Afrikoje.