Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2019.10.28 / Atnaujinta: 2019.10.28 15:48

Europos ir Rytų Partnerystės šalių savivaldos atstovai Vilniuje diskutavo dėl Darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimo

Š.m. spalio 24-25 d. Vilniaus Rotušėje vyko tarptautinė konferencija „JT Darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimas Lietuvos, Moldovos, Sakartvelo ir Ukrainos savivaldybėse: iššūkiai ir galimybės. ES šalių patirtis”. Konferencijos tikslas – Lietuvos, Rytų Partnerystės ir Europos šalių savivaldybių bendradarbiavimo stiprinimas bei patirties mainai savivaldybėse įgyvendinant Jungtinių Tautų Darnaus vystymosi tikslus (DVT).

Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius pabrėžė, kad įgyvendinant Darnaus vystymosi tikslus svarbus vaidmuo tenka savivaldybėms: „Atliktos įvairios studijos rodo, kad siekiant šių tikslų, apie 70 proc. uždavinių įgyvendinimo tenka savivaldai. Savivaldybės – tai vieta, kur darnaus vystymo politika virsta konkrečiais veiksmais ir matomais rezultatais“.

„Švęsdami Rytų partnerystės dešimtmetį galime drąsiai teigti, jog bendradarbiavimo įgyvendinimas plečiasi į naujas sritis, įskaitant Darnaus vystymosi politiką. Sveikinu Lietuvos ir Rytų partnerystės šalių savivaldybes vis daugiau bendradarbiaujant ir perduodant reformų įgyvendinimo patirtį. Tikiuosi, kad ir toliau tęsime dialogą įvairiose srityse“, – kalbėjo užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Konferencijos metu buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Lietuvos savivaldybių asociacijos ir Ukrainos miestų sąjungos.

Šalys sieks palaikyti nuolatinius ryšius ir draugišką bendradarbiavimą bei skatinti Ukrainos ir Lietuvos vietos valdžios institucijų partnerystės plėtrą šiose srityse: ekonomikos, kultūros, švietimo, sporto, vietos verslo, vystomojo bendradarbiavimo, viešojo administravimo tobulinimo, aplinkos apsaugos, klimato kaitos, miestų plėtros, energijos valdymo komunalinių paslaugų organizavimo, vietinio transporto organizavimo ir kitose.

Konferencijoje dalyvavo Lietuvos ir Europos šalių savivaldybių, valstybės institucijų, nevyriausybinių organizacijų, mokslo institucijų atstovai, savivaldybių atstovai iš Moldovos, Sakartvelo, Ukrainos, Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Latvijos. Renginyje aptarti darnaus vystymosi politikos prioritetai ir rezultatai, būsimi iššūkiai, DVT lokalizacija ir Vystomasis bendradarbiavimas, tvarios ekonomikos ir aplinkai draugiško transporto plėtra, tikslingas visuomenės švietimas, atsakingas vartojimas, šių priemonių finansavimo galimybės, fondai Rytų partnerystės šalių vystymuisi.

Konferenciją organizavo Lietuvos savivaldybių asociacija kartu su Europos savivaldybių ir regionų bendradarbiavimo tinklas PLATFORMA ir Užsienio reikalų ministerija. Konferencijos partneriai: Aplinkos ministerija, Vilniaus miesto savivaldybė, Europos savivaldybių ir regionų taryba CEMR, Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje, Moldovos vietos valdžių kongresas, Sakartvelo savivaldybių asociacija, Ukrainos miestų sąjunga.

Renginys skirtas ir Rytų Partnerystės 10-čiui paminėti.