Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2017.04.28 / Atnaujinta: 2017.05.25 11:42

„Eurobarometro“ apklausa: dauguma europiečių pritaria paramai besivystančioms šalims

Europos Komisija paskelbė specialiosios „Eurobarometro“ apklausos apie vystomąjį bendradarbiavimą duomenis. Apklausa 28 Europos Sąjungos (ES) valstybėse narėse buvo vykdoma 2016 m. lapkričio - gruodžio mėn.

Apklausos duomenimis, didžioji dauguma europiečių (89 proc.) mano, kad yra svarbu padėti žmonėms besivystančiose šalyse. Lietuvoje taip mano 87 proc. apklaustųjų. Duomenys rodo, kad Lietuvos respondentai pradėjo palankiau žiūrėti į paramą vystymuisi - nuo 2015 m. taip manančių respondentų padaugėjo 13 proc. Tai didžiausias padidėjimas tarp visų ES valstybių.

76 proc. Lietuvos ir 71 proc. ES respondentų sako, kad finansinė parama besivystančiosioms šalims – tai efektyvus būdas kovoti su skurdu. Apie pusė apklaustųjų (59 proc. Lietuvoje ir 52 proc. ES) mano, kad išlaidos paramai turėtų likti tokios, kaip dabar.

Lietuvoje mažiau respondentų nei ES teigia asmeniškai dalyvaujantys padedant besivystančiosioms šalims (atitinkamai 26 proc. ir 46 proc.). Vos daugiau nei trečdalis Lietuvos apklaustųjų (36 proc.) mano, kad jie asmeniškai gali prisidėti kovojant su skurdu besivystančiosiose šalyse (ES - 54 proc.).

Apklausos duomenimis, Lietuvoje 27 proc. apklaustųjų žino, kas yra Darnaus vystymosi tikslai. Ši procentinė dalis atsilieka nuo ES vidurkio (41 proc.), tačiau apie Darnaus vystymosi tikslus žinančių respondentų proporcija Lietuvoje nuo 2015 m. padidėjo 9 proc. punktais.

Daugiau apie „Eurobarometro“ rezultatus.