Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2019.07.31 / Atnaujinta: 2019.09.26 10:51

ES Dvynių programos projekto „Parama diegiant privalomo sveikatos draudimo sistemą Azerbaidžane“ rezultatai džiugina azerbaidžaniečius bei ES partnerius

Liepos 11 d., Baku vyko ES Dvynių projekto „Parama diegiant privalomo sveikatos draudimo sistemą Azerbaidžane“ baigiamasis renginys, kurio metu Azerbaidžano valstybinė privalomojo sveikatos draudimo agentūra (toliau – Agentūra) ir ES partneriai pristatė džiuginančius projekto rezultatus.

24 mėnesius trukusį projektą Azerbaidžano valstybinėje privalomojo sveikatos draudimo agentūroje vykdė Prancūzijos tarptautinės techninės ekspertizės bendradarbiavimo agentūra ir Lietuvos socialinio draudimo institucijos – Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba, Valstybinė ligonių kasa.

Kalbėdamas renginyje, Agentūros valdybos pirmininkas, Zaur Aliyev pabrėžė Azerbaidžano vyriausybės pasiryžimą teikti kokybiškas sveikatos apsaugos paslaugas, sumažinti gyventojų priemokas ir sukurti privalomojo sveikatos draudimo sistemą. „Paslaugų paketas ir siūlomi tarifai yra ruošiami, privalomo sveikatos draudimo finansavimo modelis parinktas“, teigia valdybos pirmininkas. Jis pabrėžė, jog ES Dvynių projekto tikslai pasiekti, o ES Atstovybės lyderystė šiame procese yra labai vertinama. Taip pat Agentūra dėkinga ir ekspertams iš Lietuvos, Prancūzijos ir Estijos, kurie glaudžiai dirbto su agentūros ekspertais.

Pristatyta metų pabaigoje prasidėsianti švietimo kampanija šalies regionuose, skirta supažindinti visuomenę su sveikatos draudimu ir jo privalumais. Trijuose šalies miestuose – Mingachevire, Jevlakhe, Agdashe – vykdytas 3,5 metų trukmės pilotinis privalomojo sveikatos draudimo projektas buvo sėkmingas ir teigiamai įvertintas tarptautinių ekspertų. Visoje šalyje privalomas sveikatos draudimas bus įvestas nuo 2020 m. sausio 1 dienos.

Kęstutis Jankauskas, Europos Sąjungos atstovybės Azerbaidžane vadovas patikino, jog ES pasiruošusi toliau remti Agentūrą ir PSD įgyvendinimą, ir taip stiprinti Žmogiškojo kapitalo indeksą Azerbaidžane.

ES finansuotas Dvynių projektas „Parama diegiant privalomo sveikatos draudimo sistemą Azerbaidžane“, kurio trukmė 24 mėn., pradėtas įgyvendinti 2017 m. rugpjūtį. Lietuvos institucijos dalyvavo kaip jaunesnieji prancūzų partneriai.

 

Parengta remiantis naujienų agentūros Trend ir Europos Sąjungos atstovybės Azerbaidžane informacija