Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2018.06.05 / Atnaujinta: 2018.06.14 13:42

Didėja Lietuvos žinomumas Afrikoje

Gegužės 30 dieną Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje vyko jau trečius metus organizuojama tarptautinė konferencija „ICT4D Afrikoje: ar vystomajame bendradarbiavime yra vietos verslui?". Informacinių technologijų ir telekomunikacijų, vystomojo bendradarbiavimo, paslaugų plėtojimo, ICT4D tematika ir galimybėmis Afrikoje šiemet susidomėjo beveik 100 dalyvių.

„Lietuvos informacinių ir ryšių (IRT) verslas jau „yra įkėlęs koją“ į 26 Afrikos valstybes, tačiau matome viso informacinių technologijų (IT) sektoriaus verslo plėtros Afrikoje potencialą ir visapusiškai naudingą IRT verslo įsitraukimą į vystomojo bendradarbiavimo veiklas Afrikoje“, - kalbėjo Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas, sveikindamas konferencijos dalyvius.

Renginyje pranešimus skaitė Tarptautinės Telekomunikacijų Sąjungos ITU-D departamento direktoriaus pavaduotojas Yushi Torigoe, Tanzanijos technologinių verslų inkubatoriaus „DTBi“ vadovas, kelių vyriausybių Afrikoje patarėjas IRT klausimais George Mulamula, Ekonominio saugumo ir plėtros organizaciją (EBPO) Plėtros centro jaunesnysis politikos analitikas Rodrigo Deiana, „NRD Companies“ direktorė valdymui ir tarptautiniam vystymui Giedrė Balčytytė, patirtimi ir žiniomis dalinosi Lietuvoje bei Afrikoje įsikūrusių verslų ir startuolių inkubatorių „DTBi“, „Ventures Platform“, „Yapili“, „Kumasi Hive“, „NRD“, „SettleMint“ atstovai.

Tiek verslo, tiek nevyriausybinių organizacijų atstovai sutarė, kad verslas, ir ypač IRT, Afrikoje turi didelį plėtros potencialą ir galimybę prisidėti prie Darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimo.

Tiesioginių kontaktų vakare SEB Inovacijų centre Lietuvos įmonių patyrimą, vykdant IRT verslo projektus Afrikoje, pristatė įmonių „Neurotechnology“ ir „AdeoWeb“ vadovai. Pristatydama mobilių pinigų sistemą Ganoje „ZeePay“, viena iš jos vadovių tuo pačiu supažindino ir su viena iš ICT4D krypčių - D4I („Skaitmenizacija vardan įgalinimo“).

Tarptautinį forumą „ICT4D Afrikoje“ Užsienio reikalų ministerija organizuoja jau trečius metus iš eilės, bendradarbiaudama su IRT sektoriaus asociacija „Infobalt“ bei su VšĮ „Afri|Ko“. Konferencija yra vienas iš renginių, skirtų tarptautinei Afrikos dienai.