Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2019.03.20 / Atnaujinta: 2019.03.22 12:47

Baigtas vykdyti Dvynių projektas Moldovoje

Šių metų kovo 14 d. Kišiniove, Moldovoje, įvyko Europos Sąjungos Dvynių projekto „Parama Moldovos nacionalinei maisto saugos agentūrai“ baigiamoji konferencija. 27 mėnesių trukmės projektą įgyvendino Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) kartu su jaunesniaisiais partneriais iš Latvijos ir Švedijos.

Projekto metu parengta 20 nacionalinių teisės aktų projektų pagal Europos Sąjungos (ES) reikalavimus gyvūnų sveikatos ir gerovės, maisto saugos srityse, daugiau kaip 30 standartinių procedūrų, patikrų klausimynų, gyvūnų ligų stebėsenos programų, skubios veiklos planų.

Įgyvendinant šį projektą buvo suorganizuoti 6 mokomieji vizitai Moldovos specialistams Lietuvoje ir Latvijoje, 14 seminarų daugiau nei šešiems šimtams dalyvių bei 10 mokymų, kuriuose dalyvavo 120 dalyvių.

Ion Toma, Moldovos nacionalinės maisto saugos agentūros (ANSA) generalinio direktoriaus pavaduotojas, pasidžiaugė projektu ir ekspertų profesionalumu bei praktine jų pagalba. Jis taip pat pažymėjo, kad yra dar daug neatliktų darbų, todėl ateityje tikimasi toliau tęsti agentūros gebėjimų stiprinimą Dvynių projektuose.

Ambasadorius Kęstutis Kudzmanas pažymėjo, kad Lietuva nuosekliai remia Moldovos eurointegracijos siekius, o tolimesnė šios šalies pažanga priklausys nuo reformų įgyvendinimo eigos bei rezultatų.

„Tikimės, kad šis projektas padės ANSA įgyvendinti planus maisto saugos ir veterinarijos srityse, kurie atitiks ES reikalavimus, o tai leis atverti ES rinką moldaviškiems produktams. Įgyvendindami projektą ne tik teikėme pagalbą, bet ir keitėmės patirtimi su kolegomis. Projektas padėjo visiems tobulėti ir ugdyti kompetencijas“, – komentavo VMVT direktorius Darius Remeika.

Konferencijos Kišiniove metu Moldovos atstovai labai gerai įvertino projekto įgyvendinimą ir perteiktą specialistų patirtį .ANSA specialistai išreiškė viltį toliau sėkmingai bendradarbiauti maisto saugos, veterinarijos ir fitosanitarijos srityse.