Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2017.06.14 / Atnaujinta: 2017.09.11 17:53

Avdijivkos centrinei miesto ligoninei perduota Rokiškio psichiatrinės ligoninės padovanota medicininė įranga

2017 m. birželio 10-11 d. Lietuvos žurnalistų, Užsienio reikalų ministerijos ir Lietuvos ambasados Ukrainoje darbuotojų delegacija lankėsi Rytų Ukrainoje. Vizito metu kartu su Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) stebėtojais buvo aplankytas Majorsko kontaktinės linijos perėjimo punktas bei Donecko srities apylinkės.

Lydimi Ukrainos pareigūnų ir Avdijivkos karinės civilinės administracijos vadovo Pavlo Malychino, Lietuvos atstovai apžiūrėjo Avdijivkos miestelį, kuriame vis dar nerimsta karo veiksmai. Lietuvos delegacija Avdijivkos centrinei miesto ligoninei perdavė Rokiškio psichiatrinės ligoninės padovanotus šlapimo ir eritrocitų nusėdimo greičio analizatorius.

2017 m. reaguodama į situacijos paaštrėjimą Rytų Ukrainoje, Užsienio reikalų ministerija skyrė 40 tūkst. eurų Tarptautiniam Raudonojo Kryžiaus komitetui humanitarinei pagalbai sveikatos apsaugos srityje Ukrainoje teikti ir 40 tūkst. eurų nuo karinio konflikto nukentėjusio Avdijivkos rajono socialinės ir ekonominės gerovės atkūrimo projektams įgyvendinti.

Nuo konflikto Ukrainoje pradžios Lietuva jau yra skyrusi paramos Ukrainai už daugiau nei 8,6 mln. eurų, iš kurių humanitarinė pagalba sudaro 1,28 mln. eurų.