Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2017.12.05 / Atnaujinta: 2017.12.05 10:45

Apibendrinti Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo rezultatai

Gruodžio 4 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vyko tradicinė Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo metinius rezultatus apibendrinanti konferencija. Šių metų konferencijos tema - Partnerysčių stiprinimas įgyvendinant Darnaus vystymosi darbotvarkę iki 2030 metų.

„Jungtinių Tautų Darnaus vystymosi darbotvarkės įgyvendinimui būtinos sutelktos tarptautinių organizacijų, vyriausybių, pilietinės visuomenės, privataus sektoriaus ir kiekvieno piliečio pastangos. Prisidėti prie darnaus pasaulio galime ne tik materialiai, bet ir keisdami vartojimo įpročius, tausodami gamtą, aktyviai dalyvaudami visuomeniniame gyvenime“, - akcentavo ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo departamento direktorė Violeta Motulaitė.

Gausiai susirikę projektų vykdytojai pasidalino savo patirtimi įgyvendinant projektus valstybėse - partnerėse regionų vystymo, aplinkosaugos, paramos priverstinai perkeltiems asmenims, kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų socialinio ir ekonominio aktyvumo skatinimo srityse. Didelis dėmesys skirtas partnerystei su pilietine visuomene ir visuomenės informavimo projektams.

Savo patirtimi ir įžvalgomis dalinosi jau vienuolika metų vykstančio festivalio „Nepatogus kinas“, įvairias jaunimo švietimo veiklas vykdančios Nacionalinės nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijų platformos, tyrimų ir konsultacijų centro „AfriKo“ atstovai, savanoriai dalyvaujantys tarptautinėse programose. A. Stulginskio universiteto atstovai pristatė jaunimo verslumo skatinimo projektą Malyje. Po konferencijos vyko apskritųjų stalų diskusijos su projektų vykdytojais ir šalims - partnerėms paramą teikiančių Lietuvos institucijų ir organizacijų atstovais, Lietuvos diplomatinių atstovybių darbuotojais.

2017 m. Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis įgyvendinti 87 projektai, kurių vertė beveik 1,2 mln. eurų, administracinių ir institucinių gebėjimų stiprinimo, jaunimo ir moterų socialinio ir ekonominio aktyvumo skatinimo, pilietines visuomenės stiprinimo, paramos regionų vystymuisi ir kitose srityse. Vystomojo bendradarbiavimo projektų vykdytojų ratas bei projektų geografinė apimtis plečiasi – šiais metais įgyvendinti projektai ne tik Rytų Partnerystės šalyse, bet ir Butane, Mianmare, Mongolijoje, Palestinoje, Pietų Afrikos Respublikoje, Turkijoje.