Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2019.12.13 / Atnaujinta: 2019.12.13 16:43

2019 metais sėkmingai įgyvendinti vystomojo bendradarbiavimo projektai Mongolijoje ir Mianmare

2019 m. Lietuvos Respublikos ambasada Kinijoje Lietuvos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis finansavo tris vystomojo bendradarbiavimo projektus akreditavimo valstybėse: du  Mongolijoje ir vieną  Mianmare.

Vystomojo bendradarbiavimo projektai Mongolijoje buvo skirti moterų įgalinimui. NVO „Balsai už pokyčius“ įgyvendinto projektas skatino kaimo vietovėse gyvenančias moteris dalyvauti 2020 m. savivaldos rinkimuose, perdavė miesto moterų dalyvavimo socialinėje ir politinėje veikloje patirtį kaimo vietovių moterims. Surengti mokymai 6 provincijose, seminaras Ulanbatore, bendradarbiaujant su Lietuvos Lygių galimybių plėtros centru parengtas leidinys „Bendruomenės telkimo vadovas“. Sukurti 2 trumpi dokumentiniai filmai apie jaunas moteris lyderes, video ir seminarų nuotraukos platintos socialiniuose tinkluose, Facebook  puslapyje užfiksuota 100 tūkst. peržiūrų. NVO talkino profesionali multimedijos komanda. Antrąjį vystomojo bendradarbiavimo projektą  Mongolijoje įgyvendino NVO  Sainkhuu Iveel San. Jis buvo skirtas marginalizuotų kaimo vietovių moterų įgalinimui. Tam tikslui 5 provincijose moterys buvo mokomos viešo kalbėjimo, bendravimo su žiniasklaida,  buvo  supažindintos su vietos savivaldos ir moterų teises apibrėžiančiais teisės aktais. Vietos socialiniai darbuotojai padėjo atrinkti projekto dalyves: vienišas motinas, bedarbes, mažai išsilavinusias ar neįgalias moteris, norinčias įsitraukti į vietos bendruomenių veiklą.

Vystomojo bendradarbiavimo projektu, įgyvendintu Mianmare, buvo siekiama padėti kurti švietimo kokybės ir vertinimo sistemą, stiprinti koordinavimą tarp įvairių švietimo institucijų ir švietimo vadovų administracinius gebėjimus. Projekto vykdytojas NVO „Parami institutas“  35 atstovams iš įvairių Mianmaro švietimo įstaigų surengė seminarą švietimo akreditavimo ir kokybės užtikrinimo tema. Projekte dalyvavo Lietuvos aukštojo mokslo kokybės vertinimo centro direktorė A.Valeikienė. Projektas buvo  pristatytas Mianmaro televizijos kanale Myanmar Channel 9, interneto svetainėse, Parami Instituto Facebook puslapyje.