Linksmi ir įdomūs faktai apie anglų kalbą

Ar žinojote, kad žodis „set“ turi daugiau apibrėžimų nei bet kuris kitas anglų kalbos žodis? Arba kad „I am“ yra trumpiausias išbaigtas sakinys anglų kalboje? Anglų kalba yra įdomi ir turtingą istoriją turinti kalba, apie kurią yra daug įdomių faktų, kurių galbūt nežinojote. Tikimės, jog straipsnis patiks.

Ar esate pasiruošę?

  • Šekspyras neišrado daugelio jam priskiriamų žodžių ir frazių. Tiesą sakant, nemažai žodžių ir frazių jis pasiskolino iš kitų kalbų ir suteikė jiems naują reikšmę. Pavyzdžiui, frazę „būti ar nebūti“ XIV a. pirmą kartą pavartojo Chauceris. Šekspyras ją tiesiog išpopuliarino.
  • Žodis „knygnešys“ pirmą kartą išspausdintas 1524 m., taigi tai vienas pirmųjų angliškų žodžių, kuriuos vartojame iki šiol.
  • Frazė „nykščio taisyklė“ kilo iš seno anglų įstatymo, kuris skelbė, kad vyras gali mušti savo žmoną ne storesne už nykštį lazda.
  • Pirmą kartą žodis „brunet“ tamsiaplaukiam žmogui apibūdinti pavartotas 1698 m. Prieš tai šis žodis buvo vartojamas tamsiaodžiui arba saulės nudegintam žmogui apibūdinti.
  • Ilgiausias angliškas žodis, turintis tik balses, yra „sequoia“ kuris reiškia sekvoja.
  • Frazė „svaras sterlingų“ kilusi iš Londono Tauerio, kuriame Viduramžių Anglijos karaliai laikė savo lobius. Lotyniškas šių bokštų pavadinimas buvo „turris stricta“, kuris išvertus reiškia „stiprus bokštas“
  • Frazė „visi 9 jardai“ iš tikrųjų kilo iš Antrojo pasaulinio karo naikintuvų žargono. Kai naikintuvų pilotai grįždavo iš misijos, jie vartodavo šią frazę, norėdami pranešti antžeminei įgulai, kad išnaudojo visą amuniciją.
  • Kiti įdomūs žodžiai ir frazės, kilę iš Antrojo pasaulinio karo: big gun (įtakingas asmuo), black out (intensyvus bombardavimas), bite the bullet (kęsti skausmą), case happy (laimingas dėl paleidimo), fly by night (nesąžiningas verslas), jitterbug (greitas šokėjas), wheels up (palikti).

Anglų Lietuvių kalbos vertėjas internetu

Nesvarbu, ar jums anglų kalba yra gimtoji, ar tik mokotės, Lietuvių Anglų Lietuvių internetinis vertėjas gali jums padėti atlikti įvairius vertimus – nuo paprastų iki sudėtingesnių. Tiesiog įveskite norimą išversti tekstą ir spustelėkite mygtuką „Versti“!

https://vertejas.lt/anglu-lietuviu Šis nemokamas internetinis vertėjas padės jums išversti tekstus į lietuvių kalbą iš daugiau nei 50 kitų kalbų, įskaitant ispanų, prancūzų, japonų, portugalų, rusų ir kinų.