Kraujo tyrimai: kaip jiems tinkamai pasiruošti?

Specializuotos laboratorijos atlieka testus, kurių metu sveikatos priežiūros specialistai paima kraujo mėginį ir pagal jį gauna atitinkamą informaciją apie Jūsų būklę. Neretai tokie tyrimai padeda nustatyti specifinę ligą ir stebėti jos pasikeitimus. Kiti tiesiog padeda stebėti ar taikomas gydymas veikia ar ne. Žinoma, kad kartais jie yra taikomi tam, kad būtų ištirta bendra kai kurių organų būklė, tačiau taip yra elgiamasi ne taip jau dažnai. Nesvarbu, ar yra atliekami kraujo tyrimai, ar ne, bet kartais jiems reikia pasiruošti iš anksto pagal gydytojų pateiktas instrukcijas.

Svarbiausia yra nuoširdumas ir jeigu jomis nesivadovavote, tai būtinai praneškite savo gydytojui. Net ir patys mažiausi neatitikimai gali pakenkti galutiniams rezultatams, ko pasėkoje gali būti parinktas netinkamas gydymas. Pavyzdžiui, kai kurie vaistai pakelia cukraus lygį organizme ir jų naudojimas prieš procedūrą gali tik pakenkti visam gydymo procesui. Kartais gydytojai gali paprašyti, kad prieš testus pacientas atliktų tarpinį badavimą tam, kad kraujo tyrimai įvyktų sklandžiai. Tai reiškia, kad iki pačios procedūros nereikėtų valgyti jokio maisto ir tiesiog tik gerti vandenį. Tai kartais yra rekomenduojama dėl to, kad maisto produktuose esančios medžiagos įsiskverbia į kraują. Dėl to kai kurie pavienių tyrimų rezultatai gali būti neigiamai paveikti. Tarpinio badavimo trukmė gali skirtis, atsižvelgiant į kraujo testo tipą. Patiems per prievartą nereikia nieko daryti, nebent tai nurodo gydytojas ar kitas sveikatos apsaugos specialistas.

Kalbant apie maisto produktus, tai gydytojai gali patarti nevartoti sunkaus maisto, žolelių arbatos ar alkoholio, tačiau svarbiausia prieš tyrimus – nepersivalgyti. Kai yra kalbama apie skysčius, tai prieš kai kuriuos testus kaip tik rekomenduojama jų kaip įmanoma daugiau vartoti tam, kad jų būtų daugiau venose. Žinoma, jog čia yra kalbama tik apie išskirtinius atvejus, kurie nepasitaiko taip dažnai. Apskritai, jeigu bus atliekami eiliniai kraujo tyrimai, tai nereikia imtis jokių papildomų apsaugos žingsnių. Norint apsisaugoti, visada rekomenduojame kreiptis į sveikatos priežiūros specialistus, kurie patars kaip elgtis iki paimant kraują.

Daugiau informacijos apie šią procedūrą galima rasti čia: https://www.testamide.lt